PL: Pet golova na četiri meča, Jaja u 92. za pobjedu!

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Svonsi sa 2:1 u 15. kolu Premijer lige, a heroj je bio Jaja Ture.

Fudbal 12.12.2015 | 19:20

On je doneo timu Manuela Pelegrinija pobedu u 92. minutu i to nakon što je Svonsi izjednačio u 90. minutu golom Gomisa.

Pelegriniji je ostavio Aleksandra Kolarova na klupi, a domaći tim poveo je golom Vilfreda Bonija u 28. minutu.

U završnici je bilo drame, ali Siti je uspeo da slavi i sada je na deobi prvog mesta sa Lesterom sa 32 boda, dva više od Arsenala.

Novi trijumf ostvario je Kristal Palas koji pod vođstvom Alana Pardjua igra fantastično. Na utakmici protiv Sautemptona bio je dovoljan pogodak Johana Kabaja u 38. minutu, pa je Palas sada sustigao Totenhem na šestom mestu na tabeli, dok je Sautempton ostao na 12. Srpski reprezentativac Dušan Tadić igrao je u poslednjih 25 minuta za goste.

Minimalac je ostvario i Votford na gostovanju Sanderlendu golom Igala na samom startu meča, dok su Vest Hem i Stouk odigrali bez pobednika i bez golova.