Србија у осмини финала Свјетског првенства!

Репрезенација Србије декласирала је Тунис у последњем колу групе А на Светском првенству – 43:21.

Остали спортови 11.12.2015 | 20:20

Српске девојке обезбедиле су пласман у осмину финала и пре старта овог меча, пошто су Мађарице победиле Јапан и тако обезбедиле пролаз Србији у 16 најбољих селекција света.

Екипа Александра Бошковића ће се у борби за место у четвртини финала, али, што је далеко важније, и место на Олимпијским играма у Рију, борити са победником групе Б, а сва је прилика да ће то бити селекција Холандије.

'Лале' су у свом последњем групном дуелу поразиле Пољакиње 31:20, па се тренутно налазе на лидерској позицији са гол разликом 183:116 (+67), а ту ће и остати уколико Швеђанке не направе чудо и не савладају Кубанке са 34 поготка разлике (143:109/+34).

Србију је до лагане победе, која после пет минута игре није ни долазила у питање предводила је Катарина Крпеж Слежак постигавши 11 голова, а наша селекција забележила је најубедљиви тријумф на Светским првенствима у својој историји.

Готово све играчице уписале су се уписале у листу стрелаца, а осим Крпеж Слежек исталча се о Сања Радосављевић са пет погодака.

6.Тунис 5 0 0 5 108:182 0

Српска селекција је већ у уводних десетак минута игра одредила ток меча, највише захваљујући голгетерски расположеној Катарини Крпеж Слежак, која је за само дванаесет минута игре постигла већ пет погодака. С друге стране, Тунишанке су имале великих проблема са добро организованом одбраном Србије, па је наша селекција створила осетну предност – 8:3.

Међутим, ривалке су се пробудиле, да би им нешто агресивнији и бржи приступ игри донео серију од три гола. Имале су неколико прилика да се тотално врате у меч, али је Крпеж Слежак, својим шестим поготком, прекинула налет и Србија се убрзо вратила на четири гола вишка, после двадесет минута игре – 12:8.

До одласка на одмор наша селекција додатно је подигла ниво игре, заиграла још брже у нападу, што Тунишанке нису успеле никако да испрате. Ускоро су стекли нову највећу предност, погађавши из свих позиција, а готово све репрезентативке које су биле на терену уписале су се у листу стрелаца. Ипак, посебно се истакла споменута Крпеж Слежак – која је за пола часа игре уписала девет погодака – 23:10.

Ништа се није променило ни на старту другог дела игре, Тунижанке су наставиле да се муче у нападу, па су тек после четири минута игре уписале први погодак. У међувремену, Србија је заиграла још растерећеније, наше девојке почеле су да се забављају на терену, видели смо и један цепелин, па је после 11 гола Крпеж Слежак и трећег Живковић било великих 18 разлике за наш тим – 30:12.

Однос снага на терену није се мењао ни у наредних десет минута, па је предност Србије наставила да расте из напада у напад. Селектор Бошковић то је искористио да одмори играчице на које озбиљније рачуна у наставку шампионата, да би шансу добиле и девојке са нешто мањом минутажом. Ипак, ни то није утицало на игру нашег тима, који је после 50 минута најавио дебакл ривала – 38:18.

До краја сусрета Србија није превише ризиковала, због страха од повреда, али је упркос томе наставила да повећава вођство, лако завршававши акције после добре игре у одбрани, да би на крају забележиле најубедљивији тријумф на Светским првенствима у историји Србије – 43:21.