Srbija u osmini finala Svjetskog prvenstva!

Reprezenacija Srbije deklasirala je Tunis u poslednjem kolu grupe A na Svetskom prvenstvu – 43:21.

Ostali sportovi 11.12.2015 | 20:20

Srpske devojke obezbedile su plasman u osminu finala i pre starta ovog meča, pošto su Mađarice pobedile Japan i tako obezbedile prolaz Srbiji u 16 najboljih selekcija sveta.

Ekipa Aleksandra Boškovića će se u borbi za mesto u četvrtini finala, ali, što je daleko važnije, i mesto na Olimpijskim igrama u Riju, boriti sa pobednikom grupe B, a sva je prilika da će to biti selekcija Holandije.

'Lale' su u svom poslednjem grupnom duelu porazile Poljakinje 31:20, pa se trenutno nalaze na liderskoj poziciji sa gol razlikom 183:116 (+67), a tu će i ostati ukoliko Šveđanke ne naprave čudo i ne savladaju Kubanke sa 34 pogotka razlike (143:109/+34).

Srbiju je do lagane pobede, koja posle pet minuta igre nije ni dolazila u pitanje predvodila je Katarina Krpež Sležak postigavši 11 golova, a naša selekcija zabeležila je najubedljivi trijumf na Svetskim prvenstvima u svojoj istoriji.

Gotovo sve igračice upisale su se upisale u listu strelaca, a osim Krpež Sležek istalča se o Sanja Radosavljević sa pet pogodaka.

6.Tunis 5 0 0 5 108:182 0

Srpska selekcija je već u uvodnih desetak minuta igra odredila tok meča, najviše zahvaljujući golgeterski raspoloženoj Katarini Krpež Sležak, koja je za samo dvanaeset minuta igre postigla već pet pogodaka. S druge strane, Tunišanke su imale velikih problema sa dobro organizovanom odbranom Srbije, pa je naša selekcija stvorila osetnu prednost – 8:3.

Međutim, rivalke su se probudile, da bi im nešto agresivniji i brži pristup igri doneo seriju od tri gola. Imale su nekoliko prilika da se totalno vrate u meč, ali je Krpež Sležak, svojim šestim pogotkom, prekinula nalet i Srbija se ubrzo vratila na četiri gola viška, posle dvadeset minuta igre – 12:8.

Do odlaska na odmor naša selekcija dodatno je podigla nivo igre, zaigrala još brže u napadu, što Tunišanke nisu uspele nikako da isprate. Uskoro su stekli novu najveću prednost, pogađavši iz svih pozicija, a gotovo sve reprezentativke koje su bile na terenu upisale su se u listu strelaca. Ipak, posebno se istakla spomenuta Krpež Sležak – koja je za pola časa igre upisala devet pogodaka – 23:10.

Ništa se nije promenilo ni na startu drugog dela igre, Tunižanke su nastavile da se muče u napadu, pa su tek posle četiri minuta igre upisale prvi pogodak. U međuvremenu, Srbija je zaigrala još rasterećenije, naše devojke počele su da se zabavljaju na terenu, videli smo i jedan cepelin, pa je posle 11 gola Krpež Sležak i trećeg Živković bilo velikih 18 razlike za naš tim – 30:12.

Odnos snaga na terenu nije se menjao ni u narednih deset minuta, pa je prednost Srbije nastavila da raste iz napada u napad. Selektor Bošković to je iskoristio da odmori igračice na koje ozbiljnije računa u nastavku šampionata, da bi šansu dobile i devojke sa nešto manjom minutažom. Ipak, ni to nije uticalo na igru našeg tima, koji je posle 50 minuta najavio debakl rivala – 38:18.

Do kraja susreta Srbija nije previše rizikovala, zbog straha od povreda, ali je uprkos tome nastavila da povećava vođstvo, lako završavavši akcije posle dobre igre u odbrani, da bi na kraju zabeležile najubedljiviji trijumf na Svetskim prvenstvima u istoriji Srbije – 43:21.