БЛ: Борусија (М) прва срушила баварску машину!

Фудбалери Борусије из Менхенгладбаха нанели су Бајерну први пораз ове сезоне у Бундеслиги!

Фудбал 05.12.2015 | 23:00

Тим Андреа Шуберта славио је у 15. колу на свом терену против шампиона са 3:1 и тако учинуо трку за титулу поново занимљивом.

Бајерн је остао први са 40 бодова, пет бодова више од Дортмунда, док је Менхенгладбах сада трећи са 26 бодова.

Прво полувреме није било превише занимљиво, али је друго било потпуно другачије. Вент је довео Борусију у вођство у 54. минуту, а 12 минута касније на 2:0 је повећао Штиндл.

Ипак, тек када је два минута касније у 68. минуту Џонсон постигао гол за 3:0 било је јасно да ће Бајерн изгубити. До краја меча гости из Минхена успели су да ублаже убедљив пораз, а гол је девет минута пре краја постигао опорављени Франк Рибери.

Екипа Борусије искористила је пораз Бајерна и победом против Волфсбурга у гостима у дербију кола са 2:1 дошла је на пет бодова заостатка за лидером.

Херој Дортмунда био је Шинђи Кагава који је у 93. минуту постигао гол за победу. Претходно је Ројс погодио за 1:0 у првом полувремену, а изједначио је Родригес у 91. минуту са пенала.

Пораз у суботу поподне претрпео је и Леверкузен који је поражен у Берлину од Херте са 2:1 головима Дариде и Брукса. Гости су од 17. минута играли без искљученог Бениша, а Чичарито је био једини стрелац у 29. минуту.

У преосталим мечевима у суботу поподне Мајнц је био сигуран против Хамбургера у гостима, било је 3:1, Аугсбург је славио са минималних 1:0 против Келна у гостима, а Инглоштад и Хофењам поделили су бодове.