BL: Borusija (M) prva srušila bavarsku mašinu!

Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha naneli su Bajernu prvi poraz ove sezone u Bundesligi!

Fudbal 05.12.2015 | 23:00

Tim Andrea Šuberta slavio je u 15. kolu na svom terenu protiv šampiona sa 3:1 i tako učinuo trku za titulu ponovo zanimljivom.

Bajern je ostao prvi sa 40 bodova, pet bodova više od Dortmunda, dok je Menhengladbah sada treći sa 26 bodova.

Prvo poluvreme nije bilo previše zanimljivo, ali je drugo bilo potpuno drugačije. Vent je doveo Borusiju u vođstvo u 54. minutu, a 12 minuta kasnije na 2:0 je povećao Štindl.

Ipak, tek kada je dva minuta kasnije u 68. minutu Džonson postigao gol za 3:0 bilo je jasno da će Bajern izgubiti. Do kraja meča gosti iz Minhena uspeli su da ublaže ubedljiv poraz, a gol je devet minuta pre kraja postigao oporavljeni Frank Riberi.

Ekipa Borusije iskoristila je poraz Bajerna i pobedom protiv Volfsburga u gostima u derbiju kola sa 2:1 došla je na pet bodova zaostatka za liderom.

Heroj Dortmunda bio je Šinđi Kagava koji je u 93. minutu postigao gol za pobedu. Prethodno je Rojs pogodio za 1:0 u prvom poluvremenu, a izjednačio je Rodriges u 91. minutu sa penala.

Poraz u subotu popodne pretrpeo je i Leverkuzen koji je poražen u Berlinu od Herte sa 2:1 golovima Daride i Bruksa. Gosti su od 17. minuta igrali bez isključenog Beniša, a Čičarito je bio jedini strelac u 29. minutu.

U preostalim mečevima u subotu popodne Majnc je bio siguran protiv Hamburgera u gostima, bilo je 3:1, Augsburg je slavio sa minimalnih 1:0 protiv Kelna u gostima, a Ingloštad i Hofenjam podelili su bodove.