СЛС: Воша опет кобна за Партизан, пале Нишлије...

Фудбалери Војводине победили су Партизан са 2:0 на стадиону у Хумској у оквиру 20. кола Суперлиге Србије. Фудбалери Младости и Вождовца забележили су победе у суботњим мечевима 20. кола Суперлиге.

Фудбал 05.12.2015 | 21:00

Новосађанима су тријумф донели Лазар Росић и Александар Станисављевић головима у 79. и 88. минуту.

Гости су од 83. минута играли са десеторицом играча, пошто је Данило Секулић тада добио други жути картон, а на другој страни Никола Нинковић је неколико минута касније промашио пенал.

Војводина сада има 31 бод на шестом месту табеле, 22 мање од водеће Црвене звезде, која има утакмицу мање, док је Партизан остао на 32 бода на четвртом месту.

Шампион Србије је у дуелу са Новосађанима имао иницијативу, више је контролисао утакмицу, али су гости казнили његове промашаје. ’Црно-бели’ су од почетка другог полувремена константно нападали, али им је фалила сама завршница, у којој се, између осталих, нису најбоље снашли Валериј Божинов и Нинковић.

Казна је уследила преко Росића, који је после корнера сјајно скочио и савладао Филипа Кљајића на голу Партизана. Иако се само неколико тренутака касније чинило да би ’црно-бели’ могли да извуку барем бод, када је Росић оборио Сашу Илића у казненом простору, Нинковић није био прецизан са беле тачке. Одмах је уследио контранапад гостију, а Станисављевић је голом са 20 метара ставио тачку на меч.

Поред победе Војводине, дуел у Хумској обележио је чудан судијски критеријум, који се стално мењао, као и чињеница да је Ненад Лалатовић водио свој тим, упркос суспензији на три месеца. Лалатовићу је решење о суспензији која му је изречена због понашања на утакмици са Радничким уручена пре почетка сусрета и он је удаљен са клупе, али га то није спречило да се пресели на техничку клупу и комуницира са својим тимом. Из редова Новосађана су се позвали на правило које каже да казна ступа на снагу 24 часа пошто је уручена.

Вождовчани су прекинули низ од два пораза и савладали су Раднички Ниш код куће са 3:1, док је тим из Лучана минималним резултатом победио Рад.

Вождовац је повео у трећем минуту голом Маринковић, али само осам минута касније Земљанухин је донео изједначење гостима из Ниша. Међутим, у другом полувремену домаћи су ипак стигли до шестог овосезонског тријумфа, а стрелци су били Михајлов у 51. и Радивојевић у 68. минуту.

Двобој у Лучанима одлучен је у 76. минуту, а стрелац за пету победу Младости био је Живадиновић. Седам минута раније гости су остали са играчем мање због два жута картона Мараша.