SLS: Voša opet kobna za Partizan, pale Nišlije...

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Partizan sa 2:0 na stadionu u Humskoj u okviru 20. kola Superlige Srbije. Fudbaleri Mladosti i Voždovca zabeležili su pobede u subotnjim mečevima 20. kola Superlige.

Fudbal 05.12.2015 | 21:00

Novosađanima su trijumf doneli Lazar Rosić i Aleksandar Stanisavljević golovima u 79. i 88. minutu.

Gosti su od 83. minuta igrali sa desetoricom igrača, pošto je Danilo Sekulić tada dobio drugi žuti karton, a na drugoj strani Nikola Ninković je nekoliko minuta kasnije promašio penal.

Vojvodina sada ima 31 bod na šestom mestu tabele, 22 manje od vodeće Crvene zvezde, koja ima utakmicu manje, dok je Partizan ostao na 32 boda na četvrtom mestu.

Šampion Srbije je u duelu sa Novosađanima imao inicijativu, više je kontrolisao utakmicu, ali su gosti kaznili njegove promašaje. ’Crno-beli’ su od početka drugog poluvremena konstantno napadali, ali im je falila sama završnica, u kojoj se, između ostalih, nisu najbolje snašli Valerij Božinov i Ninković.

Kazna je usledila preko Rosića, koji je posle kornera sjajno skočio i savladao Filipa Kljajića na golu Partizana. Iako se samo nekoliko trenutaka kasnije činilo da bi ’crno-beli’ mogli da izvuku barem bod, kada je Rosić oborio Sašu Ilića u kaznenom prostoru, Ninković nije bio precizan sa bele tačke. Odmah je usledio kontranapad gostiju, a Stanisavljević je golom sa 20 metara stavio tačku na meč.

Pored pobede Vojvodine, duel u Humskoj obeležio je čudan sudijski kriterijum, koji se stalno menjao, kao i činjenica da je Nenad Lalatović vodio svoj tim, uprkos suspenziji na tri meseca. Lalatoviću je rešenje o suspenziji koja mu je izrečena zbog ponašanja na utakmici sa Radničkim uručena pre početka susreta i on je udaljen sa klupe, ali ga to nije sprečilo da se preseli na tehničku klupu i komunicira sa svojim timom. Iz redova Novosađana su se pozvali na pravilo koje kaže da kazna stupa na snagu 24 časa pošto je uručena.

Voždovčani su prekinuli niz od dva poraza i savladali su Radnički Niš kod kuće sa 3:1, dok je tim iz Lučana minimalnim rezultatom pobedio Rad.

Voždovac je poveo u trećem minutu golom Marinković, ali samo osam minuta kasnije Zemljanuhin je doneo izjednačenje gostima iz Niša. Međutim, u drugom poluvremenu domaći su ipak stigli do šestog ovosezonskog trijumfa, a strelci su bili Mihajlov u 51. i Radivojević u 68. minutu.

Dvoboj u Lučanima odlučen je u 76. minutu, a strelac za petu pobedu Mladosti bio je Živadinović. Sedam minuta ranije gosti su ostali sa igračem manje zbog dva žuta kartona Maraša.