ПЛ: Борнмут шокирао Челси, Стоук Ситија, Лестер ''дивља''...

Фудбалери Стоука направили су изненађење на старту 15. кола Премијер лиге, пошто су савладали Манчестер сити код куће са 2:0 (2:0). Фудбалери Борнмута шокирали су 'Стамфорд Бриџ' и продубили кризу у којој се Челси налази од почетка сезоне. Фудбалери Лестера искористили су пораз Манчестер ситија и после 15. кола Премијер лиге биће усамљени на челу табеле.

Фудбал 05.12.2015 | 20:40

Борнмут је у последњем суботњем мечу 15. кола Премијер лиге савладао 'Плавце' резултатом 1:0 и нанео им осми пораз у сезони.

У Лондону је виђена поприлично досадна утакмица, екипа Жозеа Муриња поново се мучила у завршници, па је у финишу сурово кажњена.

Играо се 82. минут када је Борнмут добио корнер – после убацивања са леве стране повратник Тибо Куртоа кратко је избио лопту, а Бранислав Ивановић није стигао да је испуца. Кук је уклизао и она се одбила до Марија који је усамљен на другој стативи послао у празну мрежу.

Иако је нападач решио утакмицу на 'Стамфорд Бриџу', прави јунак Борнмута био је голман Артур Боруц који је у неколико наврата сјајно реаговао. Одбранио је добре прилике Оскару, Педру и Матићу, док је у финишу и Ивановић пропустио да боље упосли саиграче.

Обојица српских репрезентативаца одиграли су читав меч за 'Плавце', у другом полувремену ушао је и бесни Дијего Коста, али ни то није било довољно за три бода.

Тим Жозеа Муриња остао је на 14. позицији са 15 бодова, док је Борнмут захваљујући тријумфу изашао из зоне испадања и сада има само два бода мање од данашњег противника.

Фудбалери Лестера искористили су пораз Манчестер ситија и после 15. кола Премијер лиге биће усамљени на челу табеле.

Тим Клаудија Ранијерија наставио је са бриљантним издањима ове сезоне савладавши Свонси у гостима са убедљивих 3:0.

За разлику од неких претходних мечева када је блистао Џејми Варди, овога пута је херој био Ријад Марез који је постгао сва три гола.

Варди је прекинуо серију од 11 мечева на којима је постигао гол, али сигурно неће бити превише утучен јер је његов тим поново победио. Сјајни Алжирац погађао је у 5, 22. и 67. минуту, па Лестер сада има 32 бода, два више од Арсенала који је сада други.

Тим Арсена Венгера искористио је киксеве манчестерских клубова и победом од 3:1 против Сандерленда попео се за две позиције. Није Арсеналу било лако, иако је голом Кемпбела повео у 33. минуту. У последњем минуту првог дела аутоголом је изједначио Оливије Жиру, а Француз је у наставку успео да се искупи.

У 63. минуту искористио је асистенцију Монреала, а у 93. минуту победу је оверио Арон Рамзи.

Дерби је одигран на Олд Трафорду где Јунајтед и Вест Хем нису успео да постигну гол. Екипа Луја ван Гала била је боља, посебно у последњих 20-ак минута, али изабраници Славена Билића одбили су све налете и одолели су на још једном тешком гостовању.

Јунајтед сада на трећем месту на табели има 29 бодова, а Вест Хем је са 23 сустигао Ливерпул на шестој позицији.

ВБА и Тотенхем одиграли су без победника, било је 1:1. Али је довео госте у вођство у 15. минуту, а у 39. је бод Вест Бромвичу донео Меклин.

Истим резултатом завршен је и дуел Саутемптон – Астон Вила. Тим из Бирмингема повео је голом Лескота у 44. минуту, а Ромеу је поравнао 17 минута пре краја. Српски репрезентативац Душан Тадић играо је до 63. минута.

Фудбалери Стоука направили су изненађење на старту 15. кола Премијер лиге, пошто су савладали Манчестер сити код куће са 2:0 (2:0).

Херој победе био је двоструки стрелац Марко Арнаутовић – он је тресао мрежу ’Грађана’ у седмом и 15. минуту, оба пута на асистенцију Шаћирија.

Сада је 26-годишњи нападач на цифри од пет лигашких голова ове сезоне, а свом тиму донео је шесту победу. Са друге стране, Сити је доживео други пораз у претходне три утакмице, па ће вероватно препустити чело табеле после овог кола.

Већ у седмом минуту домаћи су стигли до предности – Шаћири је одлично прошао по десној страни и центрирао, а Арнаутовић је дошао до лопте између двојице противничких играча и проследио је у мрежу.

Само осам минута касније предност је дуплирана – овога пута Шаћири је послао маестралну лопту у простор по дубини, а Арнаутовић је поново био прибран и из прве је матирао Харта.

Могло је све да буде другачије да је само минут раније Де Брујне постигао гол, али је његов ударац одбранио Батланд.

То је био један од ретких добрих покушаја гостију, а други је дошао у финишу првог полувремена, поново је Батланд сјајно интервенисао, овога пута после покушаја Коларова, који је одиграо цео меч.

Ипак, Стоук је био потпуно доминантан, а Арнаутовићу је у 44. минуту измакао хет-трик, пошто је погодио стативу, поново после додавања бриљантног Шаћирија.

Сити је наставио да се мучи по ветровитом времену, Стоук се повукао и претио из контри преко Шаћирија и Кркића, а ствари су пошле још горе по тим Мануела Пелегриније јер се на петанестак минута до краја повредио Фернандињо.

До краја је Стоук рутински сачувао предност за велику и значајну победу.