PL: Bornmut šokirao Čelsi, Stouk Sitija, Lester ''divlja''...

Fudbaleri Stouka napravili su iznenađenje na startu 15. kola Premijer lige, pošto su savladali Mančester siti kod kuće sa 2:0 (2:0). Fudbaleri Bornmuta šokirali su 'Stamford Bridž' i produbili krizu u kojoj se Čelsi nalazi od početka sezone. Fudbaleri Lestera iskoristili su poraz Mančester sitija i posle 15. kola Premijer lige biće usamljeni na čelu tabele.

Fudbal 05.12.2015 | 20:40

Bornmut je u poslednjem subotnjem meču 15. kola Premijer lige savladao 'Plavce' rezultatom 1:0 i naneo im osmi poraz u sezoni.

U Londonu je viđena poprilično dosadna utakmica, ekipa Žozea Murinja ponovo se mučila u završnici, pa je u finišu surovo kažnjena.

Igrao se 82. minut kada je Bornmut dobio korner – posle ubacivanja sa leve strane povratnik Tibo Kurtoa kratko je izbio loptu, a Branislav Ivanović nije stigao da je ispuca. Kuk je uklizao i ona se odbila do Marija koji je usamljen na drugoj stativi poslao u praznu mrežu.

Iako je napadač rešio utakmicu na 'Stamford Bridžu', pravi junak Bornmuta bio je golman Artur Boruc koji je u nekoliko navrata sjajno reagovao. Odbranio je dobre prilike Oskaru, Pedru i Matiću, dok je u finišu i Ivanović propustio da bolje uposli saigrače.

Obojica srpskih reprezentativaca odigrali su čitav meč za 'Plavce', u drugom poluvremenu ušao je i besni Dijego Kosta, ali ni to nije bilo dovoljno za tri boda.

Tim Žozea Murinja ostao je na 14. poziciji sa 15 bodova, dok je Bornmut zahvaljujući trijumfu izašao iz zone ispadanja i sada ima samo dva boda manje od današnjeg protivnika.

Fudbaleri Lestera iskoristili su poraz Mančester sitija i posle 15. kola Premijer lige biće usamljeni na čelu tabele.

Tim Klaudija Ranijerija nastavio je sa briljantnim izdanjima ove sezone savladavši Svonsi u gostima sa ubedljivih 3:0.

Za razliku od nekih prethodnih mečeva kada je blistao Džejmi Vardi, ovoga puta je heroj bio Rijad Marez koji je postgao sva tri gola.

Vardi je prekinuo seriju od 11 mečeva na kojima je postigao gol, ali sigurno neće biti previše utučen jer je njegov tim ponovo pobedio. Sjajni Alžirac pogađao je u 5, 22. i 67. minutu, pa Lester sada ima 32 boda, dva više od Arsenala koji je sada drugi.

Tim Arsena Vengera iskoristio je kikseve mančesterskih klubova i pobedom od 3:1 protiv Sanderlenda popeo se za dve pozicije. Nije Arsenalu bilo lako, iako je golom Kempbela poveo u 33. minutu. U poslednjem minutu prvog dela autogolom je izjednačio Olivije Žiru, a Francuz je u nastavku uspeo da se iskupi.

U 63. minutu iskoristio je asistenciju Monreala, a u 93. minutu pobedu je overio Aron Ramzi.

Derbi je odigran na Old Trafordu gde Junajted i Vest Hem nisu uspeo da postignu gol. Ekipa Luja van Gala bila je bolja, posebno u poslednjih 20-ak minuta, ali izabranici Slavena Bilića odbili su sve nalete i odoleli su na još jednom teškom gostovanju.

Junajted sada na trećem mestu na tabeli ima 29 bodova, a Vest Hem je sa 23 sustigao Liverpul na šestoj poziciji.

VBA i Totenhem odigrali su bez pobednika, bilo je 1:1. Ali je doveo goste u vođstvo u 15. minutu, a u 39. je bod Vest Bromviču doneo Meklin.

Istim rezultatom završen je i duel Sautempton – Aston Vila. Tim iz Birmingema poveo je golom Leskota u 44. minutu, a Romeu je poravnao 17 minuta pre kraja. Srpski reprezentativac Dušan Tadić igrao je do 63. minuta.

Fudbaleri Stouka napravili su iznenađenje na startu 15. kola Premijer lige, pošto su savladali Mančester siti kod kuće sa 2:0 (2:0).

Heroj pobede bio je dvostruki strelac Marko Arnautović – on je tresao mrežu ’Građana’ u sedmom i 15. minutu, oba puta na asistenciju Šaćirija.

Sada je 26-godišnji napadač na cifri od pet ligaških golova ove sezone, a svom timu doneo je šestu pobedu. Sa druge strane, Siti je doživeo drugi poraz u prethodne tri utakmice, pa će verovatno prepustiti čelo tabele posle ovog kola.

Već u sedmom minutu domaći su stigli do prednosti – Šaćiri je odlično prošao po desnoj strani i centrirao, a Arnautović je došao do lopte između dvojice protivničkih igrača i prosledio je u mrežu.

Samo osam minuta kasnije prednost je duplirana – ovoga puta Šaćiri je poslao maestralnu loptu u prostor po dubini, a Arnautović je ponovo bio pribran i iz prve je matirao Harta.

Moglo je sve da bude drugačije da je samo minut ranije De Brujne postigao gol, ali je njegov udarac odbranio Batland.

To je bio jedan od retkih dobrih pokušaja gostiju, a drugi je došao u finišu prvog poluvremena, ponovo je Batland sjajno intervenisao, ovoga puta posle pokušaja Kolarova, koji je odigrao ceo meč.

Ipak, Stouk je bio potpuno dominantan, a Arnautoviću je u 44. minutu izmakao het-trik, pošto je pogodio stativu, ponovo posle dodavanja briljantnog Šaćirija.

Siti je nastavio da se muči po vetrovitom vremenu, Stouk se povukao i pretio iz kontri preko Šaćirija i Krkića, a stvari su pošle još gore po tim Manuela Pelegrinije jer se na petanestak minuta do kraja povredio Fernandinjo.

Do kraja je Stouk rutinski sačuvao prednost za veliku i značajnu pobedu.