Куп Краља: Билбао сигуран, порази прволигаша!

У четвртак је одиграно пет утакмица шеснаестине финала Купа краља и виђени су неки поприлично изненађујући резулати.

Фудбал 04.12.2015 | 10:00

Екипа Понферадине, која заузима седмо место у Сегунди, прегазили су Еибар резултатом 3:0 и тако већ после првог меча решили питање победника.

За домаћина су погађали Лука Ђорђевић и Жебор у првом полувремену, да би коначан резултат почетком другог дела поставио Комченовскиј.

Још једно изненађење направила је Уеска, тријумфом над Виљареалом са 3:2. Тренутно 18-пласирана екипа друге лиге два пута је водила на свом терену погоцима Фернандеса и Мериде, али се ’Жута подморница’ враћала преко Леиве и Бакамбуа.

Ипак, Мачис је у 72. минуту још једном погодио мрежу Виљареала, за предност пред реванш.

Катастрофу клубова из Примере заокружила је Малага поразом од 2:1 од Мирандеса. Гарсија и Жуниор тресли су мрежу Очое, а гол за госте дело је Роке Санта Круса.

Леванте и Еспањол ремизирали су 1:1, док је Атлетик Билбао био сигуран у гостима Линенсеу – 0:2. Све је било готово у првих 20 минута захваљујући Кикеу Соли и Ајмерику Лапорту.