Kup Kralja: Bilbao siguran, porazi prvoligaša!

U četvrtak je odigrano pet utakmica šesnaestine finala Kupa kralja i viđeni su neki poprilično iznenađujući rezulati.

Fudbal 04.12.2015 | 10:00

Ekipa Ponferadine, koja zauzima sedmo mesto u Segundi, pregazili su Eibar rezultatom 3:0 i tako već posle prvog meča rešili pitanje pobednika.

Za domaćina su pogađali Luka Đorđević i Žebor u prvom poluvremenu, da bi konačan rezultat početkom drugog dela postavio Komčenovskij.

Još jedno iznenađenje napravila je Ueska, trijumfom nad Viljarealom sa 3:2. Trenutno 18-plasirana ekipa druge lige dva puta je vodila na svom terenu pogocima Fernandesa i Meride, ali se ’Žuta podmornica’ vraćala preko Leive i Bakambua.

Ipak, Mačis je u 72. minutu još jednom pogodio mrežu Viljareala, za prednost pred revanš.

Katastrofu klubova iz Primere zaokružila je Malaga porazom od 2:1 od Mirandesa. Garsija i Žunior tresli su mrežu Očoe, a gol za goste delo je Roke Santa Krusa.

Levante i Espanjol remizirali su 1:1, dok je Atletik Bilbao bio siguran u gostima Linenseu – 0:2. Sve je bilo gotovo u prvih 20 minuta zahvaljujući Kikeu Soli i Ajmeriku Laportu.