ЕЛ: Ефес куца на врата Топ 16 фазе, Макаби се вратио у живот!

Екипа Дуде Ивковића до тријумфа је дошла захваљујући преокрету у последњој четвртини, а Дарио Шарић и Томас Ертел су погађали када је то било најпотребније. Кошаркаши Макабија из Тел Авива остварили су победу у Евролиги после четири узастопна меча која су изгубили.

Кошарка 03.12.2015 | 22:15

Кошаркаши турског Ефеса победили су у гостима загребачку Цедевиту са 81:75 у осмом колу Б групе Евролиге и широм отворили врата пласмана у Топ 16 фазу елитног такмичења.

Екипа Дуде Ивковића до тријумфа је дошла захваљујући преокрету у последњој четвртини, а Дарио Шарић и Томас Ертел су погађали када је то било најпотребније.

Поред њих двојице, вечерас је за игру у Ефесу веома расположен био Американац Дерик Браун са 12 поена и шест скокова.

Цедевита је одиграла, последњих 10 минута, сасвим солидну утакмицу, а упркос поразу, загребачка екипа и даље је близу пласмана у наредну фазу.

Центар Миро Билан убацио је 18, а плејмејкер Џејкоб Пулен 17 поена за екипу Цедевите. Обе екипе сада имају по четири победе и пораза.

6. Лимож 2-5

Кошаркаши Макабија из Тел Авива остварили су победу у Евролиги после четири узастопна меча која су изгубили.

Макаби је на домаћем терену имао проблема против Сасарија, али је на крају дошао до тријумфа резултатом 76:74.

Ово је Поносу Израела била тек друга победа у Евролиги, док је Сасари остао једини тим ове сезоне у елитном такмичењу без добијеног меча.

Гај Пнини је са 14 поена био најбољи стрелац Макабија, а Тејлор Рочести додао је на то још 12 поена. Маркез Хејнс је постигао 18 поена за Сасари, али је трагичар код домаћина био Силвен Ландсберг који је промашио тројку за победу