EL: Efes kuca na vrata Top 16 faze, Makabi se vratio u život!

Ekipa Dude Ivkovića do trijumfa je došla zahvaljujući preokretu u poslednjoj četvrtini, a Dario Šarić i Tomas Ertel su pogađali kada je to bilo najpotrebnije. Košarkaši Makabija iz Tel Aviva ostvarili su pobedu u Evroligi posle četiri uzastopna meča koja su izgubili.

Košarka 03.12.2015 | 22:15

Košarkaši turskog Efesa pobedili su u gostima zagrebačku Cedevitu sa 81:75 u osmom kolu B grupe Evrolige i širom otvorili vrata plasmana u Top 16 fazu elitnog takmičenja.

Ekipa Dude Ivkovića do trijumfa je došla zahvaljujući preokretu u poslednjoj četvrtini, a Dario Šarić i Tomas Ertel su pogađali kada je to bilo najpotrebnije.

Pored njih dvojice, večeras je za igru u Efesu veoma raspoložen bio Amerikanac Derik Braun sa 12 poena i šest skokova.

Cedevita je odigrala, poslednjih 10 minuta, sasvim solidnu utakmicu, a uprkos porazu, zagrebačka ekipa i dalje je blizu plasmana u narednu fazu.

Centar Miro Bilan ubacio je 18, a plejmejker Džejkob Pulen 17 poena za ekipu Cedevite. Obe ekipe sada imaju po četiri pobede i poraza.

6. Limož 2-5

Košarkaši Makabija iz Tel Aviva ostvarili su pobedu u Evroligi posle četiri uzastopna meča koja su izgubili.

Makabi je na domaćem terenu imao problema protiv Sasarija, ali je na kraju došao do trijumfa rezultatom 76:74.

Ovo je Ponosu Izraela bila tek druga pobeda u Evroligi, dok je Sasari ostao jedini tim ove sezone u elitnom takmičenju bez dobijenog meča.

Gaj Pnini je sa 14 poena bio najbolji strelac Makabija, a Tejlor Ročesti dodao je na to još 12 poena. Markez Hejns je postigao 18 poena za Sasari, ali je tragičar kod domaćina bio Silven Landsberg koji je promašio trojku za pobedu