Куп Србије: Петарда на Карабурми, трилер у Суботици!

ОФК Београд најлакше прошао у четвртфинале (5:0), док је највећа драма виђена на северу Бачке, где је Фаркаш у финишу донео Спартаку победу над Бежанијом (3:2).

Фудбал 02.12.2015 | 16:00

ОФК Београд био је најефикаснији са пет погодака, Спартаку су за пласман била потребна три, Јагодини је био довољан један (уз још један у надокнади), а Партизану гол Абубакара Оумаруа.

Позната су прва четири учесника четвртфинала Купа Србије.

/Савковић 15', Ивановић 90'+/

Преостале четири утакмице биће одигране до 19.00 часова. Евентуалних продужетака нема, већ ће одмах бити извођени пенали.

НОВИ САД: Војводина - Инђија (15х)
КРУШЕВАЦ: Напредак - Раднички Ниш (16.30х)
ИВАЊИЦА: Јавор - Чукарички (17х)
БЕОГРАД: Црвена звезда - Борац (17х)

Четвртфинале је заказано за 2. март, полуфинале за 16. март и 20. април, а финале за 11. мај. Трофеј брани Чукарички.

Као што резултати говоре, најлакши пут до пласмана прошао је ОФК Београд, савладавши прволигаша Доњи Срем головима Комнена Андрића, Миљана Шкрбића, Александра Пејовића, Николе Цуцкића и аутоголом штопера гостију Бојана Шалипура.

Највише зноја пролили су Суботичани.

Спартак је погоцима Андреја Мркеле и Милоша Богуновића повео 2:0, па пред одлазак на одмор примио гол од Бежаније, ударцем Марка Милића пред одлазак на одмор. "Лавови" су два минута пре краја успели и да изједначе, али је Данијел Фаркаш минут пре истека 90. спречио изненађење.

Јагодина није била ефикасна против Борчана, али је ипак мирно обезбедила пласман (2:0). Победника је одлучио гол Милета Савковића, дугогодишњег играча БСК-а, а тријумф "ћурана" потврдио је у надокнади времена резервиста Игор Ивановић.