ПЛ БиХ: Жељо извукао бод у Бијељини, Сарајево убједљиво!

Фудбалери Сарајева лако савладали Травник и наставили трку са Слободом, Жељезничар са играчем мање сачувао бод у Бијељини.

Фудбал 29.11.2015 | 18:00

Трка Сарајева за Слободом се наставља. Тузлаци су славили у суботу у Приједору, а у недјељу Сарајево је убједљиво побиједило Травник 4:0 и остало на три бода заостатка.

Сарајево је против Травника у само двије минуте стигло до два поготка и ријешило утакмицу. Прво је Бенко погодио послије корнера Рустемовића и асистенције Велкоског, играо се 24. минут.

Практично већ у сљедећем свом нападу Сарајево је дуплирало предност. Дуљевић је послије добре акције матирао Нурковића за 2:0.

Четири минуте прије краја првог полувремена Сарајево је могло до новог гола, али је Бенко погодио стативу.

Кобиљар је у 50. и 51. минуту био у прилици пред голом Сарајева, али оба пута на висини задатка био је Плакало.

Одмах послије тога Сарајево је стигло до 3:0 поготком Ковачевића који је одлично скочио на центаршут Рустемовића и постигао погодак главом.

У 78. минуту фудбалери Сарајева погађају пречку, а потом одбрана Травника са гол линије избија лопту.

Османовић се ипак три минуте прије краја уписао у стријелце и ставио тачку на и – 4:0 за Сарајево.

У судијској надокнади нова статива, овог пута била је то прилика за османовића.

Сарајево је овим тријумфом стигло на три бода од лидера Слободе док је Травник остао први клуб испод црте са заостатком од шест бодова за Витезом, који није у зони испадања.

Жељезничар је у недјељу извукао бод у Бијељини код захукталог Радника који представља право откровење ове сезоне.

Клуб из Бијељине ипак није успио да упише побједу којом би избио на четврту позицију, упркос чињеници да је готово пола сата играо са играчем више, послије искључења Ђелмића.

Гости са Грбавице успјели су да се одбране и освоје бод, а на руку им иде и реми Славије и Младости Добој Какањ 1:1. Младост је послије осмог ремија ове сезоне (највише у Премијер лиги БиХ) пропустила прилику да се примакне врху, као и Славија, која сада има 25, бодова, као и Жељезничар.