PL BiH: Željo izvukao bod u Bijeljini, Sarajevo ubjedljivo!

Fudbaleri Sarajeva lako savladali Travnik i nastavili trku sa Slobodom, Željezničar sa igračem manje sačuvao bod u Bijeljini.

Fudbal 29.11.2015 | 18:00

Trka Sarajeva za Slobodom se nastavlja. Tuzlaci su slavili u subotu u Prijedoru, a u nedjelju Sarajevo je ubjedljivo pobijedilo Travnik 4:0 i ostalo na tri boda zaostatka.

Sarajevo je protiv Travnika u samo dvije minute stiglo do dva pogotka i riješilo utakmicu. Prvo je Benko pogodio poslije kornera Rustemovića i asistencije Velkoskog, igrao se 24. minut.

Praktično već u sljedećem svom napadu Sarajevo je dupliralo prednost. Duljević je poslije dobre akcije matirao Nurkovića za 2:0.

Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Sarajevo je moglo do novog gola, ali je Benko pogodio stativu.

Kobiljar je u 50. i 51. minutu bio u prilici pred golom Sarajeva, ali oba puta na visini zadatka bio je Plakalo.

Odmah poslije toga Sarajevo je stiglo do 3:0 pogotkom Kovačevića koji je odlično skočio na centaršut Rustemovića i postigao pogodak glavom.

U 78. minutu fudbaleri Sarajeva pogađaju prečku, a potom odbrana Travnika sa gol linije izbija loptu.

Osmanović se ipak tri minute prije kraja upisao u strijelce i stavio tačku na i – 4:0 za Sarajevo.

U sudijskoj nadoknadi nova stativa, ovog puta bila je to prilika za osmanovića.

Sarajevo je ovim trijumfom stiglo na tri boda od lidera Slobode dok je Travnik ostao prvi klub ispod crte sa zaostatkom od šest bodova za Vitezom, koji nije u zoni ispadanja.

Željezničar je u nedjelju izvukao bod u Bijeljini kod zahuktalog Radnika koji predstavlja pravo otkrovenje ove sezone.

Klub iz Bijeljine ipak nije uspio da upiše pobjedu kojom bi izbio na četvrtu poziciju, uprkos činjenici da je gotovo pola sata igrao sa igračem više, poslije isključenja Đelmića.

Gosti sa Grbavice uspjeli su da se odbrane i osvoje bod, a na ruku im ide i remi Slavije i Mladosti Doboj Kakanj 1:1. Mladost je poslije osmog remija ove sezone (najviše u Premijer ligi BiH) propustila priliku da se primakne vrhu, kao i Slavija, koja sada ima 25, bodova, kao i Željezničar.