ЕЛ: Лоше вијести за Звезду - Бајерн добио Химки у Русији!

Кошаркаши Бајерна победили су Химки у гостима са 81:70, у седмом колу А групе у Евролиги.

Кошарка 26.11.2015 | 21:30

Екипа Светислава Пешића овом победом је направила велики корак ка Топ16 фатзи и додатно закомпликовала ситуацију у групи. Бајерн сада има скор 3-4, док је Химкију ово био трећи пораз у сезони.

Екипа Светислава Пешића је од почетка заиграла сјајну одбрану. После првих 10 минута било је 23:14, а на полувремену 42:30 за госте.

Химки је у наставку покушао да се врати и преокрене, али гости су сачували вођство и остварили су веома важну победу.

Џон Брајант имао је 17 поена и 6 скокова, Ренфро је додао 14 поена, а Савановић 11 уз 6 скокова. У домаћој екипи Огастин је убацио 14, Драгић и Копонен по 11, а Моња 10.

У другој утакмици групе одиграној у четвртак Фенербахче је према очекивањима лако савладао Стразбур са 81:64.

Екипа Жељка Обрадовића остварила је шесту победу, док је француски тим претрпео четврти пораз.

Богдан Богдановић имао је за 30 минута 13 поена (6-8), 2 скока и 3 асистенције, а Никола Калић је за 22 минута уз 6 поена (2-3) имао 4 скока и 3 асистенције. Весели је био најбољи са 20 поена и пет скокова, а на другој страни Колинс, Бобоа и Голубовић су убацили по 14 поена.