EL: Loše vijesti za Zvezdu - Bajern dobio Himki u Rusiji!

Košarkaši Bajerna pobedili su Himki u gostima sa 81:70, u sedmom kolu A grupe u Evroligi.

Košarka 26.11.2015 | 21:30

Ekipa Svetislava Pešića ovom pobedom je napravila veliki korak ka Top16 fatzi i dodatno zakomplikovala situaciju u grupi. Bajern sada ima skor 3-4, dok je Himkiju ovo bio treći poraz u sezoni.

Ekipa Svetislava Pešića je od početka zaigrala sjajnu odbranu. Posle prvih 10 minuta bilo je 23:14, a na poluvremenu 42:30 za goste.

Himki je u nastavku pokušao da se vrati i preokrene, ali gosti su sačuvali vođstvo i ostvarili su veoma važnu pobedu.

Džon Brajant imao je 17 poena i 6 skokova, Renfro je dodao 14 poena, a Savanović 11 uz 6 skokova. U domaćoj ekipi Ogastin je ubacio 14, Dragić i Koponen po 11, a Monja 10.

U drugoj utakmici grupe odigranoj u četvrtak Fenerbahče je prema očekivanjima lako savladao Strazbur sa 81:64.

Ekipa Željka Obradovića ostvarila je šestu pobedu, dok je francuski tim pretrpeo četvrti poraz.

Bogdan Bogdanović imao je za 30 minuta 13 poena (6-8), 2 skoka i 3 asistencije, a Nikola Kalić je za 22 minuta uz 6 poena (2-3) imao 4 skoka i 3 asistencije. Veseli je bio najbolji sa 20 poena i pet skokova, a na drugoj strani Kolins, Boboa i Golubović su ubacili po 14 poena.