ЛШ: Астана ''испустила'' Бенфику - од 2:0 до 2:2!

Фудбалери Астане били су близу прве победе у Лиги шампиона, али је Бенфика дошла до ремија 2:2 на гостовању у петом Ц групе.

Фудбал 25.11.2015 | 18:40

Сјајно је кренула казахстанка екипа на свом готово залеђеном терену, наш Немања Максимовић одлично је дириговао игром и у првих пола сата је стекла 2:0.

За вођство Астане побринуо се Твумаси одличним ударцем главом на центаршут са леве стране, да би Аничић удвостручио предност спретном реакцијом после прекида са истог бока.

Ипак, Бенфика се пре краја полувремена вратила у игру, а бод је однела захваљујући двоструком стрелцу Раулу Хименезу. Најпре је у 40. минуту преполовио заостатак закуцавши лопту главом под пречку, а у 72. је поставио коначних 2:2 после лоше реакције домаће одбране.

Астана, за коју је бранио Ненад Ерић, а Максимовић такође одиграо цео меч, остала је непоражена на свом терену (три ремија), али је остала и без шансе да прође у осмину финала ка којој граби португалски тим.