LŠ: Astana ''ispustila'' Benfiku - od 2:0 do 2:2!

Fudbaleri Astane bili su blizu prve pobede u Ligi šampiona, ali je Benfika došla do remija 2:2 na gostovanju u petom C grupe.

Fudbal 25.11.2015 | 18:40

Sjajno je krenula kazahstanka ekipa na svom gotovo zaleđenom terenu, naš Nemanja Maksimović odlično je dirigovao igrom i u prvih pola sata je stekla 2:0.

Za vođstvo Astane pobrinuo se Tvumasi odličnim udarcem glavom na centaršut sa leve strane, da bi Aničić udvostručio prednost spretnom reakcijom posle prekida sa istog boka.

Ipak, Benfika se pre kraja poluvremena vratila u igru, a bod je odnela zahvaljujući dvostrukom strelcu Raulu Himenezu. Najpre je u 40. minutu prepolovio zaostatak zakucavši loptu glavom pod prečku, a u 72. je postavio konačnih 2:2 posle loše reakcije domaće odbrane.

Astana, za koju je branio Nenad Erić, a Maksimović takođe odigrao ceo meč, ostala je neporažena na svom terenu (tri remija), ali je ostala i bez šanse da prođe u osminu finala ka kojoj grabi portugalski tim.