ШПА: Реми у малом дербију Мадрида

Фудбалери Хетафеа и Рајо Ваљекана ремизирали су 1:1, у последњем мечу 12. кола Примере.

Фудбал 23.11.2015 | 23:00

Меч је обележио везни играч Раја Хосабед Санчес, који је прво аутоголом донео вођство Хетафеу, а потом из пенала донео бод свом тиму.

Српски фудбалер Стефан Шћеповић играо је последњих 15-ак минута за екипу Хетафеа.

Док је Рајо имао скоро дупло већи посед лопте, Хетафе је много чешће шутирао ка голу.

Прво полувреме није донело много узбуђења, да би у 58. минуту домаћин повео аутоголом несрећног Хосабеда Санчеса.

Гости су кренули на све или ништа, то је отворили простор домаћину који је 20 минута пре краја имао сјајну шансу преко Виктора Родригеса, али је његов шут зауставио Хуан Карлос.

Три минута касније Карлос Вигарај је направио сумњив пенал, који је у изједначење претворио трагичар код првог гола Санчес.

Хетафе је ремијем окончао серију од три пораза и побегао на бод од зоне испадања, на 16. месту на табели.

С друге стране, Рајо је ремизирао након што је добио два од последња три меча, те остао на 13. позицији.

Хетафе је домаћин и у следећем колу, игра са Виљареалом, док Рајо чека Атлетик Билбао.