ŠPA: Remi u malom derbiju Madrida

Fudbaleri Hetafea i Rajo Valjekana remizirali su 1:1, u poslednjem meču 12. kola Primere.

Fudbal 23.11.2015 | 23:00

Meč je obeležio vezni igrač Raja Hosabed Sančes, koji je prvo autogolom doneo vođstvo Hetafeu, a potom iz penala doneo bod svom timu.

Srpski fudbaler Stefan Šćepović igrao je poslednjih 15-ak minuta za ekipu Hetafea.

Dok je Rajo imao skoro duplo veći posed lopte, Hetafe je mnogo češće šutirao ka golu.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, da bi u 58. minutu domaćin poveo autogolom nesrećnog Hosabeda Sančesa.

Gosti su krenuli na sve ili ništa, to je otvorili prostor domaćinu koji je 20 minuta pre kraja imao sjajnu šansu preko Viktora Rodrigesa, ali je njegov šut zaustavio Huan Karlos.

Tri minuta kasnije Karlos Vigaraj je napravio sumnjiv penal, koji je u izjednačenje pretvorio tragičar kod prvog gola Sančes.

Hetafe je remijem okončao seriju od tri poraza i pobegao na bod od zone ispadanja, na 16. mestu na tabeli.

S druge strane, Rajo je remizirao nakon što je dobio dva od poslednja tri meča, te ostao na 13. poziciji.

Hetafe je domaćin i u sledećem kolu, igra sa Viljarealom, dok Rajo čeka Atletik Bilbao.