ПЛ БиХ: Слобода се вратила на врх, Жељо бољи од Борца!

Побједом против Челика 4:2 (2:1), Слобода из Тузле преузела је од Зрињског прво мјесто на табели Премијер лиге БиХ. Фудбалери бањалучког Борца доживјели су седми узастопни пораз у Премијер лиги БиХ. Бољи од Бањалучана били су играчи Жељезничара, који су на "Грбавици" славили минималан тријумф 1:0.

Фудбал 23.11.2015 | 15:20

Слобода је лидер након 16. кола Премијер лиге БиХ!

Тузлаци су се у великом стилу вратили на прво мјесто убједљивим тријумфом 4:2 (2:1) пред својим навијачима навијачима.

СЛОБОДА - ЧЕЛИК 4:2 (2:1)
/Ахметовић 7, 40, Сарић 49, Зеба пен 52 - Јусић 39, Селимовић 70/

Само што је почео сусрет на "Тушњу", искусни голгетер Тузлака Мерсудин Ахметовић донио је предност свом тиму. Имала је Слобода још неколико прилика за повећање предности, а како ти обично бива, када не искористиш своје шансе, будеш кажњен.

Емир Јусић у 39. минуту донио је изједначење Челику, да би већ у сљедећем нападу поново на сцену ступио Ахметовић и други пут затресао мрежу, за коначних 2:1 након првог дијела игре.

Као и у првом полувремену, наставак је припао домаћим фудбалерима. Елвис Сарић у 49. минуту повисио је на 3:1, а када је Зајко Зеба три минута касније са "бијеле тачке" повисио на 4:1, било је јасно да ће бодови остати у Тузли. Претходно је у казненом простору гостију срушен најбољи појединац меча Ахметовић.

Све што је Челик до краја успио да уради је гол Вернеса Селимовића у 70. минуту, који је смањио на 4:2. Иако је до краја сусрета остало још 20 минута, резултат се није мијењао.

Слобода је са 34 бода првопласирана екипа првенства, а бод мање има Зрињски на другом мјесту. Широки Бријег сакупио је 32, затим слиједе Сарајево и Радник по 31…

Гол Бразилца Тијага Фарије био је довољан фудбалерима Жељезничара да упишу три бода у дуелу са Борцем.

По веома тешком терену, који је истина очишћен од снијега, због чега је овај дуел помјерен са недјеље на понедјељак, фудбалери оба тима пружили су добру партију, темпа није недостајало, али је малобројна публика на "Грбавици" видјела само један погодак.

Данас одлични Огњен Ђелмић упослио је Тијага, који се одлично снашао у гужви у шеснаестерцу црвено-плавих и затресао мрежу немоћног Бојана Јовића.

Услиједио је период игре у којем није било превише узбуђења, а тек након примљеног гола гости су заиграли нешто ангажованије.

Најбољу прилику за црвено-плаве имао је Угљеша Радиновић у 36. минуту, када је шутирао тик поред гола.

У настаку иста слика на терену. Жељезничар је у пар наврата имао прилику да стигне до убједљивијег вођства и побједе, али су непрецизни били Зоран Кокот и Фарија.

Овим тријумфом Жељезничар је стигао до 24. бода, док Борцу остају бриге са само 12 бодова.