PL BiH: Sloboda se vratila na vrh, Željo bolji od Borca!

Pobjedom protiv Čelika 4:2 (2:1), Sloboda iz Tuzle preuzela je od Zrinjskog prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH. Fudbaleri banjalučkog Borca doživjeli su sedmi uzastopni poraz u Premijer ligi BiH. Bolji od Banjalučana bili su igrači Željezničara, koji su na "Grbavici" slavili minimalan trijumf 1:0.

Fudbal 23.11.2015 | 15:20

Sloboda je lider nakon 16. kola Premijer lige BiH!

Tuzlaci su se u velikom stilu vratili na prvo mjesto ubjedljivim trijumfom 4:2 (2:1) pred svojim navijačima navijačima.

SLOBODA - ČELIK 4:2 (2:1)
/Ahmetović 7, 40, Sarić 49, Zeba pen 52 - Jusić 39, Selimović 70/

Samo što je počeo susret na "Tušnju", iskusni golgeter Tuzlaka Mersudin Ahmetović donio je prednost svom timu. Imala je Sloboda još nekoliko prilika za povećanje prednosti, a kako ti obično biva, kada ne iskoristiš svoje šanse, budeš kažnjen.

Emir Jusić u 39. minutu donio je izjednačenje Čeliku, da bi već u sljedećem napadu ponovo na scenu stupio Ahmetović i drugi put zatresao mrežu, za konačnih 2:1 nakon prvog dijela igre.

Kao i u prvom poluvremenu, nastavak je pripao domaćim fudbalerima. Elvis Sarić u 49. minutu povisio je na 3:1, a kada je Zajko Zeba tri minuta kasnije sa "bijele tačke" povisio na 4:1, bilo je jasno da će bodovi ostati u Tuzli. Prethodno je u kaznenom prostoru gostiju srušen najbolji pojedinac meča Ahmetović.

Sve što je Čelik do kraja uspio da uradi je gol Vernesa Selimovića u 70. minutu, koji je smanjio na 4:2. Iako je do kraja susreta ostalo još 20 minuta, rezultat se nije mijenjao.

Sloboda je sa 34 boda prvoplasirana ekipa prvenstva, a bod manje ima Zrinjski na drugom mjestu. Široki Brijeg sakupio je 32, zatim slijede Sarajevo i Radnik po 31…

Gol Brazilca Tijaga Farije bio je dovoljan fudbalerima Željezničara da upišu tri boda u duelu sa Borcem.

Po veoma teškom terenu, koji je istina očišćen od snijega, zbog čega je ovaj duel pomjeren sa nedjelje na ponedjeljak, fudbaleri oba tima pružili su dobru partiju, tempa nije nedostajalo, ali je malobrojna publika na "Grbavici" vidjela samo jedan pogodak.

Danas odlični Ognjen Đelmić uposlio je Tijaga, koji se odlično snašao u gužvi u šesnaestercu crveno-plavih i zatresao mrežu nemoćnog Bojana Jovića.

Uslijedio je period igre u kojem nije bilo previše uzbuđenja, a tek nakon primljenog gola gosti su zaigrali nešto angažovanije.

Najbolju priliku za crveno-plave imao je Uglješa Radinović u 36. minutu, kada je šutirao tik pored gola.

U nastaku ista slika na terenu. Željezničar je u par navrata imao priliku da stigne do ubjedljivijeg vođstva i pobjede, ali su neprecizni bili Zoran Kokot i Farija.

Ovim trijumfom Željezničar je stigao do 24. boda, dok Borcu ostaju brige sa samo 12 bodova.