ПЛ: Кејн и Тотенхем наставили низ!

Фудбалери Тотенхема победили су Вест Хем са 4:1 (2:0) у претпоследњем мечу 13. кола Премијер лиге.

Фудбал 23.11.2015 | 13:00

"Певци" наставили са одличним партијама ове сезоне и уписали шесту победу и 12 узастопних утакмица без пораза. Сада заузимају пето место на табели са 24 бода.

Вест Хем посустаје после одличног старта, везао је трећи меч без победе и на шестој је позицији са 21 бодом.

Победу Тотенхему донео је двоструки стрелац Кејн уз поготке Алдервилда и Вокера. Једини гол за госте постигао је Ланцини.

Кејн је своју екипу на Вајт Харт Лејну довео у вођство у 23. минуту. Ударац Алија изблокиран је са око 15 метара, лопта је дошла до Кејна који је „окренуо“ једног играча гостију и затресао мрежу са 10 метара.

На други погодак чекало се десетак минута. После корнера Ериксена са леве стране највиши у скоку био је Алдервилд и главом лопту сместио у гол.

До 3:0 Тотехнем је стигао у 50. минуту. На својој половини у додавању је погрешио Томкинс, лопта је завршила код Ериксена који је додао ка Кејну, а он је био прецизан са 20 метара.

После дуплог паса са Мин Соном на ивици казненог простора, Вокер је сјајно шутирао спољним делом стопала, а голман је био немоћан за четврти погодак на сусрету у 83 минуту.

Утешни гол Вест Хем је постигао у самом финишу сусрета. Вокер је погрешио, када је хтео да врати лопту голману под притиском Јелавића који стиже до ње и додаје Ланцинију. Аргентинац је предриблао енглеског фудбалера и савладао голмана.