PL: Kejn i Totenhem nastavili niz!

Fudbaleri Totenhema pobedili su Vest Hem sa 4:1 (2:0) u pretposlednjem meču 13. kola Premijer lige.

Fudbal 23.11.2015 | 13:00

"Pevci" nastavili sa odličnim partijama ove sezone i upisali šestu pobedu i 12 uzastopnih utakmica bez poraza. Sada zauzimaju peto mesto na tabeli sa 24 boda.

Vest Hem posustaje posle odličnog starta, vezao je treći meč bez pobede i na šestoj je poziciji sa 21 bodom.

Pobedu Totenhemu doneo je dvostruki strelac Kejn uz pogotke Aldervilda i Vokera. Jedini gol za goste postigao je Lancini.

Kejn je svoju ekipu na Vajt Hart Lejnu doveo u vođstvo u 23. minutu. Udarac Alija izblokiran je sa oko 15 metara, lopta je došla do Kejna koji je „okrenuo“ jednog igrača gostiju i zatresao mrežu sa 10 metara.

Na drugi pogodak čekalo se desetak minuta. Posle kornera Eriksena sa leve strane najviši u skoku bio je Aldervild i glavom loptu smestio u gol.

Do 3:0 Totehnem je stigao u 50. minutu. Na svojoj polovini u dodavanju je pogrešio Tomkins, lopta je završila kod Eriksena koji je dodao ka Kejnu, a on je bio precizan sa 20 metara.

Posle duplog pasa sa Min Sonom na ivici kaznenog prostora, Voker je sjajno šutirao spoljnim delom stopala, a golman je bio nemoćan za četvrti pogodak na susretu u 83 minutu.

Utešni gol Vest Hem je postigao u samom finišu susreta. Voker je pogrešio, kada je hteo da vrati loptu golmanu pod pritiskom Jelavića koji stiže do nje i dodaje Lanciniju. Argentinac je predriblao engleskog fudbalera i savladao golmana.