ШПА: Атлетико престигао Реал, пораз Билбаа!

Фудбалери Атлетко Мадрида победили су на гостујућем терену Бетис са 1:0, у утакмици 12. кола шпанског првенства и попели се на друго место на табели.

Фудбал 23.11.2015 | 12:20

Једини гол на утакмици постигао је Коке у седмом минуту.

Атлетико је остварио другу узастопну победу, а последњих шест утакмица је без пораза и са 26 бодова је прескочио Реал Мадрид на другом месту.

Реал је трећи са два бода мање, после пораза од Барселоне у "Ел класику" од 4:0. Барселона је прва са 30 бодова.

Бетис је претрпео пети пораз у првенству и налази се на 12. месту на табели са 15 бодова.

Фудбалери Гранаде победили су Атлетик Билбао са 2:0 и остварили прву победу на домаћем терену у овој сезони. Домаћи су повели аутоголом Емерика Лапорте у петом минуту, а коначан резултат поставио је Сакес у 59. минуту.

Гранада се после прве победе у последњих 10 утакмица извукла са дна табеле и заузима 16. место са 10 бодова, а Атлетик, који је прекинуо низ од три победе, заузима девето место са 17 бодова.

Фудбалери Виљареала и Еибара одиграли су нерешено 1:1, у утакмици 12. кола шпанског првенства.

Еибар је повео голом Серхија Енриха у 27. минуту, а коначан резултат поставио је Хауме Коста пет минута пре краја утакмице.

Виљареал се попео на четврто место на табели и има 21 бод, а Еибар, који је овим ремијем прекинуо низ од две победе, заузима шесто место са 20 бодова.