ŠPA: Atletiko prestigao Real, poraz Bilbaa!

Fudbaleri Atletko Madrida pobedili su na gostujućem terenu Betis sa 1:0, u utakmici 12. kola španskog prvenstva i popeli se na drugo mesto na tabeli.

Fudbal 23.11.2015 | 12:20

Jedini gol na utakmici postigao je Koke u sedmom minutu.

Atletiko je ostvario drugu uzastopnu pobedu, a poslednjih šest utakmica je bez poraza i sa 26 bodova je preskočio Real Madrid na drugom mestu.

Real je treći sa dva boda manje, posle poraza od Barselone u "El klasiku" od 4:0. Barselona je prva sa 30 bodova.

Betis je pretrpeo peti poraz u prvenstvu i nalazi se na 12. mestu na tabeli sa 15 bodova.

Fudbaleri Granade pobedili su Atletik Bilbao sa 2:0 i ostvarili prvu pobedu na domaćem terenu u ovoj sezoni. Domaći su poveli autogolom Emerika Laporte u petom minutu, a konačan rezultat postavio je Sakes u 59. minutu.

Granada se posle prve pobede u poslednjih 10 utakmica izvukla sa dna tabele i zauzima 16. mesto sa 10 bodova, a Atletik, koji je prekinuo niz od tri pobede, zauzima deveto mesto sa 17 bodova.

Fudbaleri Viljareala i Eibara odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 12. kola španskog prvenstva.

Eibar je poveo golom Serhija Enriha u 27. minutu, a konačan rezultat postavio je Haume Kosta pet minuta pre kraja utakmice.

Viljareal se popeo na četvrto mesto na tabeli i ima 21 bod, a Eibar, koji je ovim remijem prekinuo niz od dve pobede, zauzima šesto mesto sa 20 bodova.