ФРА: Марсеју дерби, реми Рена и Бордоа!

Екипа Ажаксјоа забележила је победу на гостовању Бастији 2:1 (1:1) у првом недељном мечу 14. кола Лиге 1, док је Марсеј савладао Сент Етјен са 2:0.

Фудбал 23.11.2015 | 11:20

Гости су на Корзици губили од петог минута, када је стрелац за домаћине био Брандао, али су Зуа у 19. и Бутаиб у 70. минуту донели прекрет и сва три бода Ажаксјоу.

У преостала два меча у недељу поподне није било победника. Каен и Анжер одиграли су дуел без погодака, док су Рен и Бордо ремизирали 2:2.

Рен је водио од 31. минута поготком Дембелеа, да би само десет минута касније Сивели донео изједначење Жирондинцима.

Узбуђења није било до самог финиша, када је Гросицки поново донео вођство домаћима, али је коначан резултат сусрета поставио Контентно 180 секунди касније. Наш Милан Гајић посматрао је дуел са клупе гостију.

У последњем мечу кола у оквиру великог дербија Марсеј је у гостима савладао Сент Етјен са 2:0.

Победник је одлучен крајем првог и почетком другог полувремена.Госте је у вођство довео Батшуаји у 41. Минуту, да би у 51. Коначан резултат поставио Н'Куду. Марсеј заузима 12. место на табели са 18 бдова, док је Сент Етјен везао други пораз и на седмој је позицији са 22.