FRA: Marseju derbi, remi Rena i Bordoa!

Ekipa Ažaksjoa zabeležila je pobedu na gostovanju Bastiji 2:1 (1:1) u prvom nedeljnom meču 14. kola Lige 1, dok je Marsej savladao Sent Etjen sa 2:0.

Fudbal 23.11.2015 | 11:20

Gosti su na Korzici gubili od petog minuta, kada je strelac za domaćine bio Brandao, ali su Zua u 19. i Butaib u 70. minutu doneli prekret i sva tri boda Ažaksjou.

U preostala dva meča u nedelju popodne nije bilo pobednika. Kaen i Anžer odigrali su duel bez pogodaka, dok su Ren i Bordo remizirali 2:2.

Ren je vodio od 31. minuta pogotkom Dembelea, da bi samo deset minuta kasnije Siveli doneo izjednačenje Žirondincima.

Uzbuđenja nije bilo do samog finiša, kada je Grosicki ponovo doneo vođstvo domaćima, ali je konačan rezultat susreta postavio Kontentno 180 sekundi kasnije. Naš Milan Gajić posmatrao je duel sa klupe gostiju.

U poslednjem meču kola u okviru velikog derbija Marsej je u gostima savladao Sent Etjen sa 2:0.

Pobednik je odlučen krajem prvog i početkom drugog poluvremena.Goste je u vođstvo doveo Batšuaji u 41. Minutu, da bi u 51. Konačan rezultat postavio N'Kudu. Marsej zauzima 12. mesto na tabeli sa 18 bdova, dok je Sent Etjen vezao drugi poraz i na sedmoj je poziciji sa 22.