ИТА: Дибала ријешио дерби, Јувентус срушио Милан!

Фудбалери Јувентуса победили су Милан код куће са минималних 1:0, у дербију 13. кола Серије А.

Фудбал 22.11.2015 | 10:00

Шампион Италије је тако задржао одличну форму после ужасног старта сезоне и остварио је пету победу у последњих седам мечева.

Јуве је сада прескочио Милан на табели на шестом месту са 21 бодом, шест мање од лидера Фиорентине. Меч је одлучио Аргентинац Пауло Дибала 25 минута пре краја. Сандро му је асистирао, а млади голман Донарума био је немоћан.

Екипа Синише Михајловића прекинула је добру серију резултата, пошто је изгубила после пет узастопних утакмица без неуспеха. Милан је седми са бодом мање од Јувентуса.

Домаћи тим био је бољи током 90 минута, имао је више прилика, већи посед лопте и заслужено је на крају остварио победу.

Раније у току дана Рома је пропустила прилику да се попне на чело табеле пошто је ремизирала са Болоњом – 2:2. Болоња је повела на свом терену поготком Адама Масине у 14. минуту, али је Рома преокренула захваљујући два гола из пенала, Миралема Пјанића у 52. и Едина Џека у 71. минуту.

Фудбалер домаће екипе Доменико Мајета искључен је након што је скривио други пенал, али Рома то није искористила и њен бивши нападач Матија Дестро изједначио је у 87. минуту из једанаестерца и тако поставио коначан резултат.

Рома је трећа на табели италијанског првенства са 27 бодова, колико уз утакмицу мање имају Фиорентина и Интер. Болоња је 16. са 13.