БЛ: Бајерн славио и у Гелзенкирхену!

Фудбалери Бајерна победили су Шалке у гостима са 3:1, у дербију 13. кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 22.11.2015 | 08:40

Екипа Пепа Гвардиоле још увек нема пораз ове сезоне и сада на челу табеле има 37 бодова, осам више од другопласираног Дортмунда.

У дуелу са Шалкеом Бајерн је имао много већи посед лопте (68%), много више шутева (21-4) и на крају је сасвим заслужено дошао до 12. победе у сезони.

Већ у деветом минуту Давид Алаба постигао је први гол после ударца са дистанце. Играч Бајерна имао је и среће јер је лопта закачила једног од играча Шалкеа и променила правац.

Домаћин се није предао и само осам минута касније успео је да изједначи. Макс Мејер је био стрелац после фантастичног шута са ивице казненог простора.

У наставку је Бајерн притискао, чекао је своју шансу и дочекао је у 69. минуту. Арјен Робрен је изванредно центрирао, а Хави Мартинес је главом затресао мрежу домаћина.

У последњим тренуцима утакмице гол је постигао и неумољиви Томас Милер и тако на најбољи начин ставио течку на победу своје екипе.