АБА: Мега ''окренула'' Олимпију усред Љубљане!

Кошаркаши Мега Лекса победили су на гостовању Олимпију 99:89 у оквиру 11. кола АБА лиге.

Кошарка 21.11.2015 | 20:20

Екипа Дејана Милојевића остварила је осму победу у сезони и слобеначком тиму нанела седми пораз.

У наредном колу Мега Лекс игра са Крком, а Олимпија се састаје са Металцем.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Луваву са 22 поена, Николић и Ивановић убацили су по 19. Двоцифрен учинак имао је и Симић са 11.

Код Љубљанчана истакао се Лешић са 21 поеном, пратио га је Закис са 17, а Лапорник је додао 13.

У већем делу првог полувремена домаћи кошаркаши имали су предност, Мега је држала резултатски прикључак, да би половином треће четвртине на кратко преокренула.

Изједначена игра у наставку, екипе су се смењивале у вођству. Српски тим је тек у послењих шест минута успео је да се “одлепи” резултатски на плус седам, а затим и да први пут стекне двоцифрену предност, до краја сачува повољан резултат и забележи важну победу.