ABA: Mega ''okrenula'' Olimpiju usred Ljubljane!

Košarkaši Mega Leksa pobedili su na gostovanju Olimpiju 99:89 u okviru 11. kola ABA lige.

Košarka 21.11.2015 | 20:20

Ekipa Dejana Milojevića ostvarila je osmu pobedu u sezoni i slobenačkom timu nanela sedmi poraz.

U narednom kolu Mega Leks igra sa Krkom, a Olimpija se sastaje sa Metalcem.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Luvavu sa 22 poena, Nikolić i Ivanović ubacili su po 19. Dvocifren učinak imao je i Simić sa 11.

Kod Ljubljančana istakao se Lešić sa 21 poenom, pratio ga je Zakis sa 17, a Lapornik je dodao 13.

U većem delu prvog poluvremena domaći košarkaši imali su prednost, Mega je držala rezultatski priključak, da bi polovinom treće četvrtine na kratko preokrenula.

Izjednačena igra u nastavku, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Srpski tim je tek u poslenjih šest minuta uspeo je da se “odlepi” rezultatski na plus sedam, a zatim i da prvi put stekne dvocifrenu prednost, do kraja sačuva povoljan rezultat i zabeleži važnu pobedu.