БЛ: Шестица Волфсбурга, убједљив и Бајер...

Фудбалери Волфсбурга декласирали су Вердер са 6:0, у 13. колу немачке Бундеслиге и тако се попели на треће место на табели.

Фудбал 21.11.2015 | 20:00

Волфсбург није имао милости против Вердера који је претрпео трећи пораз у последњих пет мечева.

Аутогол Галвеса начео је мрежу гостију у 11. минуту, а до полувремена се уписао и Крузе у 44. минуту. У наставку су погађали још Виеириња, Ђилавођи, Дост и поново Крузе.

Убедљив је био и Леверкузен против Ајнтрахта у Франкфурту, а гол за домаћина постигао је бивши фудбалер Војводине Слободан Медојевић у 45. минуту. На другој страни погађали су Чичарито (2) и Чалханоглу.

Менхенгладбах је на свом терену победио Хановер са 2:1 голом у завршници меча и тако задржао четврто место. Келн и Мајнц одиграли су 0:0.

Занимљиво је било и у дербију зачеља, где је претпоследњи Аугсбург победио Штутгарт са 4:0 и тако му пришао на бод заостатка. Аугсбург има девет, а Штутгарт 10 бодова. Последњи је тренутно Хофенхајм, али он има меч мање. Хановер је на 15. месту са 11 бодова.