BL: Šestica Volfsburga, ubjedljiv i Bajer...

Fudbaleri Volfsburga deklasirali su Verder sa 6:0, u 13. kolu nemačke Bundeslige i tako se popeli na treće mesto na tabeli.

Fudbal 21.11.2015 | 20:00

Volfsburg nije imao milosti protiv Verdera koji je pretrpeo treći poraz u poslednjih pet mečeva.

Autogol Galvesa načeo je mrežu gostiju u 11. minutu, a do poluvremena se upisao i Kruze u 44. minutu. U nastavku su pogađali još Vieirinja, Đilavođi, Dost i ponovo Kruze.

Ubedljiv je bio i Leverkuzen protiv Ajntrahta u Frankfurtu, a gol za domaćina postigao je bivši fudbaler Vojvodine Slobodan Medojević u 45. minutu. Na drugoj strani pogađali su Čičarito (2) i Čalhanoglu.

Menhengladbah je na svom terenu pobedio Hanover sa 2:1 golom u završnici meča i tako zadržao četvrto mesto. Keln i Majnc odigrali su 0:0.

Zanimljivo je bilo i u derbiju začelja, gde je pretposlednji Augsburg pobedio Štutgart sa 4:0 i tako mu prišao na bod zaostatka. Augsburg ima devet, a Štutgart 10 bodova. Poslednji je trenutno Hofenhajm, ali on ima meč manje. Hanover je na 15. mestu sa 11 bodova.