БЛ: Хамбург разбио Борусију на отварању кола!

Фудбалери Хамбургера убедљиво су савладали Борусију Дортмунд резултатом 3:1, у првом мечу 13. кола немачке Бундеслиге.

Фудбал 21.11.2015 | 13:00

Хамбург је на свом стадиону одиграо савршену утакмицу, искористио своје прилике и потпуно заслужено дошао до тријумфа.

С друге стране, Борусија је направила нови кикс и уколико Бајерн у недељу победи у Гелзенкирхену, имаће осам бодова више од највећег ривала.

Екипи Томаса Тухела није пријала репрезентативна пауза, а многи од играча у очигледно и даље под стресом онога што им се десило на стадиону у Сен Денију.

На ’Волкспарк’ стадиону домаћи су до предности стигли већ у 19. минуту, када је Пјер-Мишел Ласога био сигуран са 11 метара. Претходно је голман гостију Бурки оборио Јосипа Иличића, а немачки интернационалац постигао шести гол у првенству.

Иако се очекивало да ће од тог тренутка Борусија да се тргне, домаћи су били ти који су стигли до поготка, и то у најбољем тренутку. Играо се 44. минут када је Луис Холтби добио одличну лопту од Милера, побегао одбрани и рутински погодио супротни угао.

Дортмунд није успео да се опорави од шока из првог полувремена, а кошмарно вече заокружио је капитен Матс Хумелс у 55. минуту. Дефанзивац Борусије је неспретно интервенисао после корнера и главом послао лопту у сопствену мрежу.

Српски интернационалац Гојко Качар играо је до 71. минута када је своје место уступио Михаелу Грегоричу.

Једино што је до краја меча гостујућа екипа успела да уради јесте да постигне почасни погодак у 86. минуту преко Пјер-Еменика Обамејанга, који је наставио голгетерску серију. Преокрет није био могућ и ХСВ се попео на осму позицију са 18 бодова.