BL: Hamburg razbio Borusiju na otvaranju kola!

Fudbaleri Hamburgera ubedljivo su savladali Borusiju Dortmund rezultatom 3:1, u prvom meču 13. kola nemačke Bundeslige.

Fudbal 21.11.2015 | 13:00

Hamburg je na svom stadionu odigrao savršenu utakmicu, iskoristio svoje prilike i potpuno zasluženo došao do trijumfa.

S druge strane, Borusija je napravila novi kiks i ukoliko Bajern u nedelju pobedi u Gelzenkirhenu, imaće osam bodova više od najvećeg rivala.

Ekipi Tomasa Tuhela nije prijala reprezentativna pauza, a mnogi od igrača u očigledno i dalje pod stresom onoga što im se desilo na stadionu u Sen Deniju.

Na ’Volkspark’ stadionu domaći su do prednosti stigli već u 19. minutu, kada je Pjer-Mišel Lasoga bio siguran sa 11 metara. Prethodno je golman gostiju Burki oborio Josipa Iličića, a nemački internacionalac postigao šesti gol u prvenstvu.

Iako se očekivalo da će od tog trenutka Borusija da se trgne, domaći su bili ti koji su stigli do pogotka, i to u najboljem trenutku. Igrao se 44. minut kada je Luis Holtbi dobio odličnu loptu od Milera, pobegao odbrani i rutinski pogodio suprotni ugao.

Dortmund nije uspeo da se oporavi od šoka iz prvog poluvremena, a košmarno veče zaokružio je kapiten Mats Humels u 55. minutu. Defanzivac Borusije je nespretno intervenisao posle kornera i glavom poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Srpski internacionalac Gojko Kačar igrao je do 71. minuta kada je svoje mesto ustupio Mihaelu Gregoriču.

Jedino što je do kraja meča gostujuća ekipa uspela da uradi jeste da postigne počasni pogodak u 86. minutu preko Pjer-Emenika Obamejanga, koji je nastavio golgetersku seriju. Preokret nije bio moguć i HSV se popeo na osmu poziciju sa 18 bodova.