ФРА: Ница добила први лигашки меч послије масакра!

У првом мечу француског првенства после терористичких напада у Паризу фудбалери Нице остварили су победу над Олимпиком из Лиона.

Фудбал 21.11.2015 | 12:40

Ница је на домаћем терену савладала Лион резултатом 3:0, у сусрету 14 кола француске Лиге 1.

Фудбал у овој земљи био је под знаком питања после масакра у главном граду, али су челни људи савеза одлучили да коло буде одиграно по плану.

Дуел на ’Алијанц ривијери’ почео је емотивним интонирањем Марсељезе, а домаћи су повели већ у 20. минуту преко Валере Жермена који је искористио асистенцију Серија.

Лион никако није успевао да угрози гол Хасена, да би Јанга-Мбива почетком другог полувремена постигао аутогол и тако наговестио убедљив пораз. Коначан резултат поставио је Козијело двадесетак минута пре краја.

После ове победе у дербију Ница се приближила на само бод заостатка у односу на другопласирани Лион, који је скупио 25 бодова.