FRA: Nica dobila prvi ligaški meč poslije masakra!

U prvom meču francuskog prvenstva posle terorističkih napada u Parizu fudbaleri Nice ostvarili su pobedu nad Olimpikom iz Liona.

Fudbal 21.11.2015 | 12:40

Nica je na domaćem terenu savladala Lion rezultatom 3:0, u susretu 14 kola francuske Lige 1.

Fudbal u ovoj zemlji bio je pod znakom pitanja posle masakra u glavnom gradu, ali su čelni ljudi saveza odlučili da kolo bude odigrano po planu.

Duel na ’Alijanc rivijeri’ počeo je emotivnim intoniranjem Marseljeze, a domaći su poveli već u 20. minutu preko Valere Žermena koji je iskoristio asistenciju Serija.

Lion nikako nije uspevao da ugrozi gol Hasena, da bi Janga-Mbiva početkom drugog poluvremena postigao autogol i tako nagovestio ubedljiv poraz. Konačan rezultat postavio je Kozijelo dvadesetak minuta pre kraja.

Posle ove pobede u derbiju Nica se približila na samo bod zaostatka u odnosu na drugoplasirani Lion, koji je skupio 25 bodova.