НБА: Вориорси од -23 до 13-0, Кари 40 поена!

Голден Стејт Вориорси су и даље непобедиви, Кливленд Кавалирси су окончали низ пораза, а Сакраменто Кингси серију тријумфа.

Кошарка 20.11.2015 | 10:20

Актуелни шампион је протекле ноћи био најближи првом поразу у сезони, Вориорси су губили 23 поена разлике од Лос Анђелес Клиперса, али су преокренули на 124:117.

Леброн Џејмс и Кевин Лав предводили су Кавсе до победе над Милвоки Баксима 115:100, док је Хит савладао Кингсе 116:109.

Клиперси су постигли 41 поен у првој четвртини, од чега је 18 убацио повратник на терен Крис Пол, али се Вориорси враћају у меч серијом 25:8 у другом полувремену.

У финишу је уместо пенал, уследила тројкашка завршница. Томпсон је погодио за 113:112, Крофорд узвратио, Кари новом тројком вратио вођство Вориорсима 116:115, Грин положио лопту за нову предност домаћина, да би Кари у самој завршници погодио четири узастопна слободна бацања за коначну победу.

Вориорси су погодили осам тројки из девет покушаја у последњих пет минута, у које су ушли са десет поена заостатка.

Стеф Кари је одиграо још један сјајан меч са 40 поена (11/22 из игре, 6/14 за три) уз 11 скокова, 4 асистенције, три утакдене али и седам изгубљених лопти. Пратили су га Клеј Томпсон са 25 поена, Харисон Барнс са 21 уз 7 сккова, те Дрејмонд Грин са 19 уз 9 асистенција и 6 ухваћених лопти.

Крис Пол је после два меча паузе убацио 35 поена (13/22, 5/9) уз 8 асистенција, Блејк Грифин је додао 27 поена уз 6 скокова и 5 проигравања, док је 15 поена убацио Џамал Крофорд, погодивши само један од седам покушаја за три поена.

Вориорси сада имају учинак 13-0, док су Клиперси на 6-5.

Кавси су се регруписали после два узастопна пораза и коначно личили на најбољи тим Истока. Серијом 27:11 крајем првог полувремена преломили су дуел са Милвокијем стекавши 21 поен предности.

Леброн Џејмс предводио је тим са 27 поена (9/13), 9 скокова и 6 асистенција, а у стопу га је пратио Кевин Лав са 22 поена и 15 ухваћених лопти. Џеј Ар Смит је додао 18 поена, а Метју Делаведова имао 13 асистенција. Дабл-дабл је остварио Тристан Томпсон са 12 поена и 11 скокова.

Јанис Адетокумбо је носио Баксе са 33 поена уз сјајан шут из игре (12/15), а имао је и 5 скокова. Грег Монро је додао 17 поена уз 8 ухваћних лопти, Крис Мидлтон је убацио 15, а Џабари Паркер 14 поена.

Двејн Вејд је коначно "наместио" шут и предводио Хит до победе над Кингсима, који су без суспендованог Демаркуса Казинса доживели и пети пораз.

Вејд, који је до овог меча просечно бележио тек десетак поена, сада је убацио 24 (10/23), уз 6 асистенција и 5 скокова. Подршку је имао у Крису Бошу који је постигао 23 поена уз 11 ухваћених лопти, 19 је додао Тајлер Џонсон, док је Хасан Вајтсајд убацио 12, уз 5 скокова и 4 блокаде.

"Најважнија ствар су ми била прва четири шута која су завршила у кошу, остао је дошло смао од себе. Играо сам агресивно, осећам да морам играти тако у нападу. Некада уђем у фазу када превише организујем игру, шут ми буде у другом плану, а данас сам покушао то да променим", рекао је Вејд.

Кингси не знају за победу без Казинса у тиму, а у новом поразу Ражон Рондо је стао на скок од новог трипл-дабла. Сјајни плејмејкер је осим девет ухваћених лопти имао 14 поена и 18 асистенција. Дабл-дабл је остварио и Руди Геј са 13 поена и 12 скокова, док је најефикаснији у тиму био Марко Белинели са 23 поена (5/10 три).