Лондон: Новак прво прошао у полуфинале, па добио Бердиха!

Најбољи тенисер света Новак Ђоковић победио је Томаша Бердиха резултатом 6:3, 7:5 и пласирао се у полуфинале Завршног Мастерса у Лондону.

Тенис 19.11.2015 | 23:30

Ђоковић је до полуфинала са Рафаелом Надалом стигао после првог сета, али је и поред тога стигао да оствари други тријумф.

Он ће се у борби за финале састати са Рафаелом Надалом, док ће противник Роџеру Федереру бити бољи из меча Ендија Марија и Стана Вавринке.

Дуел у ’О2 арени’ Србин је почео сјајно, направивши брејк већ на старту, али је направио неколико грешака и поклонио ривалу гем којим га је резултатски вратио у игру.

Све до финиша није било узбуђења, иако су играни дуги гемови, да би новим брејком Ђоковић освојио и сет.

После 6:3, 2:0 сви су мислили да нас чека брз завршетак дуела, али се десило потпуно супротно. Новаку је поново пала концентрација, а Бердих се вратио и држао све до 5:5. Први тенисер планете, који је већ обезбедио пласман у полуфинале, убрзао је темпо и стигао до новог меча са Надалом.

То ће бити 46. дуел двојице великих ривала, а Ђоковић има прилику да изједначи на 23-23 у међусобном скору.

Новак је четири пута освојио Мастерс, а тренутно је троструки узастопни шампион. Ове сезоне већ је освојио десет титула.