London: Novak prvo prošao u polufinale, pa dobio Berdiha!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedio je Tomaša Berdiha rezultatom 6:3, 7:5 i plasirao se u polufinale Završnog Mastersa u Londonu.

Tenis 19.11.2015 | 23:30

Đoković je do polufinala sa Rafaelom Nadalom stigao posle prvog seta, ali je i pored toga stigao da ostvari drugi trijumf.

On će se u borbi za finale sastati sa Rafaelom Nadalom, dok će protivnik Rodžeru Federeru biti bolji iz meča Endija Marija i Stana Vavrinke.

Duel u ’O2 areni’ Srbin je počeo sjajno, napravivši brejk već na startu, ali je napravio nekoliko grešaka i poklonio rivalu gem kojim ga je rezultatski vratio u igru.

Sve do finiša nije bilo uzbuđenja, iako su igrani dugi gemovi, da bi novim brejkom Đoković osvojio i set.

Posle 6:3, 2:0 svi su mislili da nas čeka brz završetak duela, ali se desilo potpuno suprotno. Novaku je ponovo pala koncentracija, a Berdih se vratio i držao sve do 5:5. Prvi teniser planete, koji je već obezbedio plasman u polufinale, ubrzao je tempo i stigao do novog meča sa Nadalom.

To će biti 46. duel dvojice velikih rivala, a Đoković ima priliku da izjednači na 23-23 u međusobnom skoru.

Novak je četiri puta osvojio Masters, a trenutno je trostruki uzastopni šampion. Ove sezone već je osvojio deset titula.