Репрезентација Аргентине остварила је прву победу у квалификацијама за Светско првенство, а тријумфовали су још Бразил, Уругвај, Еквадор и Парагвај.

Фудбал 18.11.2015 | 18:00

Аргентинци су у дербију кола минималним резултатом славили у Колумбији, голом Лукаса Биље у 19. минуту, те стигли до тек петог бода у четири меча.

Уругвај је неочекивано убедљиво надиграо првака Јужне Америке Чиле 3:0, Бразил је истим резултатом савладао Перу, док је Еквадор наставио перфектан низ са 3:1 у Венецуели.

Еквадор је наставио своју тренутну доминацију, већ средином првог полувремена је имао два гола предности у Пуерто Ордасу, погоцима Мартинеса и Монтера, да би пола сата пре краја Саиседо потврдио тријумф.

Чиле је у Монтевидео наступио у најјачој постави, са Бравом на голу, Меделом у одбрани, Видалом у везном реду и Санчесом у нападу, али је у отвореном мечу био немоћан испред гола Уруса.

Док су гости промашивали, домаћини су користили своје шансе, те погоцима Година у првом, те Ролана и Касереса средином другог полувремена стигли до велике победе и трећег места на табели.

Бразил је имао лак посао против Перуа, а Даглас Кошта је показао Карлосу Дунги колико је погрешио што му је био резерва против Аргентине пре неколико дана.

Везни играч Бајерна је у 22. минуту донео вођство у Салвадору, да би пола сата пре краја асистирао Августу за 2:0. Коначан резултат је у 76. минуту поставио Фелипе Луис.

Парагвај је после преокрета савладао Боливију 2:1. Гости су неочекивано повели пола сата пре краја преко Дука, да би свега пет минута касније уследио преокрет.

Прво је Лесцано изједначио, а онда важну победу "Гваранима" донео Лукас Бариос.