Reprezentacija Argentine ostvarila je prvu pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, a trijumfovali su još Brazil, Urugvaj, Ekvador i Paragvaj.

Fudbal 18.11.2015 | 18:00

Argentinci su u derbiju kola minimalnim rezultatom slavili u Kolumbiji, golom Lukasa Bilje u 19. minutu, te stigli do tek petog boda u četiri meča.

Urugvaj je neočekivano ubedljivo nadigrao prvaka Južne Amerike Čile 3:0, Brazil je istim rezultatom savladao Peru, dok je Ekvador nastavio perfektan niz sa 3:1 u Venecueli.

Ekvador je nastavio svoju trenutnu dominaciju, već sredinom prvog poluvremena je imao dva gola prednosti u Puerto Ordasu, pogocima Martinesa i Montera, da bi pola sata pre kraja Saisedo potvrdio trijumf.

Čile je u Montevideo nastupio u najjačoj postavi, sa Bravom na golu, Medelom u odbrani, Vidalom u veznom redu i Sančesom u napadu, ali je u otvorenom meču bio nemoćan ispred gola Urusa.

Dok su gosti promašivali, domaćini su koristili svoje šanse, te pogocima Godina u prvom, te Rolana i Kaseresa sredinom drugog poluvremena stigli do velike pobede i trećeg mesta na tabeli.

Brazil je imao lak posao protiv Perua, a Daglas Košta je pokazao Karlosu Dungi koliko je pogrešio što mu je bio rezerva protiv Argentine pre nekoliko dana.

Vezni igrač Bajerna je u 22. minutu doneo vođstvo u Salvadoru, da bi pola sata pre kraja asistirao Avgustu za 2:0. Konačan rezultat je u 76. minutu postavio Felipe Luis.

Paragvaj je posle preokreta savladao Boliviju 2:1. Gosti su neočekivano poveli pola sata pre kraja preko Duka, da bi svega pet minuta kasnije usledio preokret.

Prvo je Lescano izjednačio, a onda važnu pobedu "Gvaranima" doneo Lukas Barios.