Пријатељске: Пораз Француза у емотивном мечу на Вемблију, реми Азура...

Фудбалери Хрватске победили су Русију на гостовању са 3:1 после преокрета, у оквиру припрема за Европско првенство, док је Енглеска победила Француску на Вемблију са 2:0 у мечу који је донео много емоција после терористичког напада у Паризу.

Фудбал 18.11.2015 | 12:00

Уз високе мере безбедности у Ростову, због терористичких претњи, утакмица је прошла у најбољем реду што се тиче сигурности актера и гледалаца меча, којих је било скоро 20.000.

Руси су повели преко Смолова, Хрвати су дуго чекали на преокрет јер су промашивали Манџукић, Перишић и Калинић. У наставку се Калинић искупио, Брозовић је донео преокрет, а Манџукић потврду победе.

Још веће мере предострожности предузете су на Вемблију, а на дирљивом почетку меча одјекивала је "Марсељеза" енглеским храмом фудбала.

Сви су били усмерени ка истом циљу, да покажу пркос и навијачи две репрезентације заједно су певали улицама пре меча.

Нарочито је све тешко пало Ласани Дијари, који је од почетка играо упркос томе што је и његова рођака жртва напада.

Французи су били уздрмани, јасно је и пре меча било да им није до фудбала и пораз је био неизбежан. Енглези су се солидарисали са ривалом уочи утакмице, али на терену нису много марили за противника.

Повели су сјајним голом талентованог тинејџера Деле Алија из Тотенхема, рођеног 1996. године, док је ведета Манчестер јунајтеда и капитен 2гордог албиона" Вејн Руни оверио тријумф и поставио коначних 2:0.

Што се тиче наших фудбалера, ФСС није нашао ривала за овај термин пријатељских мечева, а Аустрија, ривал Србије у предстојећим квалификацијама за Мундијал 2018, пала је на испиту против Швајцарске - 1:2.

Сва три гола пала су у првом полувремену. Повели су гости преко Сеферовића, Бајернов универзалац Давид Алаба је поравнао на 1:1 у 14. минуту, да би Сеферовић у 38. још једном затресао мрежу за тријумф "сајџија".