Prijateljske: Poraz Francuza u emotivnom meču na Vembliju, remi Azura...

Fudbaleri Hrvatske pobedili su Rusiju na gostovanju sa 3:1 posle preokreta, u okviru priprema za Evropsko prvenstvo, dok je Engleska pobedila Francusku na Vembliju sa 2:0 u meču koji je doneo mnogo emocija posle terorističkog napada u Parizu.

Fudbal 18.11.2015 | 12:00

Uz visoke mere bezbednosti u Rostovu, zbog terorističkih pretnji, utakmica je prošla u najboljem redu što se tiče sigurnosti aktera i gledalaca meča, kojih je bilo skoro 20.000.

Rusi su poveli preko Smolova, Hrvati su dugo čekali na preokret jer su promašivali Mandžukić, Perišić i Kalinić. U nastavku se Kalinić iskupio, Brozović je doneo preokret, a Mandžukić potvrdu pobede.

Još veće mere predostrožnosti preduzete su na Vembliju, a na dirljivom početku meča odjekivala je "Marseljeza" engleskim hramom fudbala.

Svi su bili usmereni ka istom cilju, da pokažu prkos i navijači dve reprezentacije zajedno su pevali ulicama pre meča.

Naročito je sve teško palo Lasani Dijari, koji je od početka igrao uprkos tome što je i njegova rođaka žrtva napada.

Francuzi su bili uzdrmani, jasno je i pre meča bilo da im nije do fudbala i poraz je bio neizbežan. Englezi su se solidarisali sa rivalom uoči utakmice, ali na terenu nisu mnogo marili za protivnika.

Poveli su sjajnim golom talentovanog tinejdžera Dele Alija iz Totenhema, rođenog 1996. godine, dok je vedeta Mančester junajteda i kapiten 2gordog albiona" Vejn Runi overio trijumf i postavio konačnih 2:0.

Što se tiče naših fudbalera, FSS nije našao rivala za ovaj termin prijateljskih mečeva, a Austrija, rival Srbije u predstojećim kvalifikacijama za Mundijal 2018, pala je na ispitu protiv Švajcarske - 1:2.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Poveli su gosti preko Seferovića, Bajernov univerzalac David Alaba je poravnao na 1:1 u 14. minutu, da bi Seferović u 38. još jednom zatresao mrežu za trijumf "sajdžija".