ЕЛ: Хекет јунак Пиреја, Дуда у проблему!

Олимпијакос славио у Истанбулу после продужетка, наневши Ефесу трећи узастопни пораз у Евролиги.

Кошарка 12.11.2015 | 22:15

Какав преокрет у дворани Абди Ипекчи и какав шок за 8.000 навијача Анадолу Ефеса!

Јанис Папапетру је у финишу продужетка довео Олимпијакос у вођство (87:89) лепом соло акцијом, Данијел Хекет избио је лопту Томасу Ертелу, а Ди Џеј Строубери у контри "оверио" тријумф грчког тима - 87:91 (13:20, 17:16, 24:18, 22:22, 11:15)!

Олимпијакос ће са скором 4-1 остати бар на деоби првог места, док је Ефес (2-3) после трећег узастопног неуспеха дошао у ситуацију да се грчевито бори за пласман у Топ 16 фазу... иако "на папиру" има екипу за Фајнал фор!

Тим Душана Ивковића био је под психолошким притиском након пораза од Цедевите и Лаборала, али када су домаћи играчи претворили "минус 15" (15:30) из 16. минута у 72:61 четири минута пре краја - највише захваљујући Џејсону Грејнџеру, који је за шест минута постигао 13 поена - чинило се да је утакмица решена.

Олимпијакос је са тих 11 поена заостатка ушао у последња три минута, а онда је полако почео да се враћа у живот.

Хекет је тројком и слободним бацањима смањио на 76:75, а Ертел 10 секунди пре краја промашио оба слободна бацања и тиме дао шансу Пирејцима да задају пресудни ударац.

Судије су потом превиделе чист фаул над Хекетом, али је четири секунде пре краја свиран фаул над Строуберијем, који је пропустио шансу да реши меч.

Промашио је прво и погодио друго бацање, што је уз промашај Грејнџера из тешке позиције на другој страни значило да ће меч трајати још пет минута - 76:76.

У продужетку се играло "кош за кош", уз по две тројке Ертела и Мета Лоџеског (84:84), да би погодак Атинауа за три поена из десног ћошка (84:87) одмах неутралисао Џон Диблер.

Занимљиво је да је Олимпијакос славио важну победу упркос слабој партији Василиса Спанулиса, који је за 22 минута забележио шест поена (шут за два 0/5, тројке 2/6) и четири асистенције. Никола Милутинов није улазио.

Група Б - 5. коло:

Ефес - Олимпијакос 87:91
/Грејнџер 26, Ертел 12, 6ас, Шарић 11, 10ск, 4ас - Принтезис 17, Хантер 15, Хекет 11, 8ас, Лоџески 11, 7ск, 5ас/

Лимож - Армани 20.30

у петак:

Цедевита - Лаборал 20.00

ТАБЕЛА: Олимпијакос 4-1, Лаборал 3-1, Цедевита 2-2, Ефес 2-3, Армани 1-3, Лимож 1-3.