EL: Heket junak Pireja, Duda u problemu!

Olimpijakos slavio u Istanbulu posle produžetka, nanevši Efesu treći uzastopni poraz u Evroligi.

Košarka 12.11.2015 | 22:15

Kakav preokret u dvorani Abdi Ipekči i kakav šok za 8.000 navijača Anadolu Efesa!

Janis Papapetru je u finišu produžetka doveo Olimpijakos u vođstvo (87:89) lepom solo akcijom, Danijel Heket izbio je loptu Tomasu Ertelu, a Di Džej Strouberi u kontri "overio" trijumf grčkog tima - 87:91 (13:20, 17:16, 24:18, 22:22, 11:15)!

Olimpijakos će sa skorom 4-1 ostati bar na deobi prvog mesta, dok je Efes (2-3) posle trećeg uzastopnog neuspeha došao u situaciju da se grčevito bori za plasman u Top 16 fazu... iako "na papiru" ima ekipu za Fajnal for!

Tim Dušana Ivkovića bio je pod psihološkim pritiskom nakon poraza od Cedevite i Laborala, ali kada su domaći igrači pretvorili "minus 15" (15:30) iz 16. minuta u 72:61 četiri minuta pre kraja - najviše zahvaljujući Džejsonu Grejndžeru, koji je za šest minuta postigao 13 poena - činilo se da je utakmica rešena.

Olimpijakos je sa tih 11 poena zaostatka ušao u poslednja tri minuta, a onda je polako počeo da se vraća u život.

Heket je trojkom i slobodnim bacanjima smanjio na 76:75, a Ertel 10 sekundi pre kraja promašio oba slobodna bacanja i time dao šansu Pirejcima da zadaju presudni udarac.

Sudije su potom previdele čist faul nad Heketom, ali je četiri sekunde pre kraja sviran faul nad Strouberijem, koji je propustio šansu da reši meč.

Promašio je prvo i pogodio drugo bacanje, što je uz promašaj Grejndžera iz teške pozicije na drugoj strani značilo da će meč trajati još pet minuta - 76:76.

U produžetku se igralo "koš za koš", uz po dve trojke Ertela i Meta Lodžeskog (84:84), da bi pogodak Atinaua za tri poena iz desnog ćoška (84:87) odmah neutralisao Džon Dibler.

Zanimljivo je da je Olimpijakos slavio važnu pobedu uprkos slaboj partiji Vasilisa Spanulisa, koji je za 22 minuta zabeležio šest poena (šut za dva 0/5, trojke 2/6) i četiri asistencije. Nikola Milutinov nije ulazio.

Grupa B - 5. kolo:

Efes - Olimpijakos 87:91
/Grejndžer 26, Ertel 12, 6as, Šarić 11, 10sk, 4as - Printezis 17, Hanter 15, Heket 11, 8as, Lodžeski 11, 7sk, 5as/

Limož - Armani 20.30

u petak:

Cedevita - Laboral 20.00

TABELA: Olimpijakos 4-1, Laboral 3-1, Cedevita 2-2, Efes 2-3, Armani 1-3, Limož 1-3.