ФРА: Лиону велики дерби, хет-трик Лаказета!

Фудбалери Олимпика из Лиона победили су Сент Етјен са 3:0 у дербију 13. кола Лиге 1 и попели се на друго место табеле.

Фудбал 09.11.2015 | 13:20

Лион је до тријумфа дошао сјајним хет-триком Александра Лаказета, који је био стрелац у 41, 59. минуту и надокнади времена.

Олимпик тако пред репрезентативну паузу има десет бодова заостатка у односу на Пари Сен Жермен.

У осталим утакмицама недељног програма, победе су остварили Бордо и Ница. Ница је са 1:0 била боља од Олимпика из Марсеја на гостовању, док је Бордо лако изашао на крају са Монаком, против којег је тријумфовао са 3:1.

Тријумф Ници у Марсеју, после којег је његов тим на шестом месту табеле, био је Валер Жермен, који је био стрелац у 16. минуту пред 48.000 људи на “Велодрому”. Домаћи тим је, с друге стране, сада на 12. месту са 15 бодова, шест мање од свог недељног ривала.

Бордо је против Монака славио после преокрета, пошто су ‘Кнежеви’ водили од 23. минута голом Елдера Косте. Изједначење је донео Никола Морис-Белај у 36. минуту, а потом су стрелци за победнички тим били Седрик Жамбер и Јарослав Плашил у 40, односно 48. минуту.

Монако сада држи девето место на табели са 20 бодова, три више од Бордоа, који је две позиције иза.